„Na fundamencie krzy¿a. Historia Ko¶cio³a w Nowej Hucie” – Konkurs w nowej formule
Muzeum Nowej Huty – oddzia³ Muzeum Krakowa zaprasza uczniów szkó³ ponadpodstawowych do udzia³u konkursie „Na fundamencie krzy¿a. Historia Ko¶cio³a w Nowej Hucie”, organizowanym w zwi±zku z 60-t± rocznic± obrony krzy¿a w Nowej Hucie.
W konkursie mog± braæ udzia³ dru¿yny licz±ce od 2 do 4 osób, uczêszczaj±cych do jednej szko³y. Tegoroczna, nowa formu³a konkursu bêdzie obejmowa³a 2 etapy: dru¿ynowe przygotowanie fotoreporta¿u, którego tematem jest „Wspó³czesna pamiêæ o obronie krzy¿a nowohuckiego” oraz dru¿ynowy udzia³ w grze miejskiej „Na fundamencie krzy¿a. 1960”. Fina³ konkursu bêdzie mia³ miejsce 19 pa¼dziernika 2020 r. w Muzeum Nowej Huty.
W ramach przygotowañ do konkursu Muzeum zaprasza uczestników na wydarzenia zwi±zane z jego tematyk±: lekcjê muzealn± oraz spotkanie z autorami ksi±¿ek o historii krzy¿a nowohuckiego.
Chêæ udzia³u w Konkursie nale¿y zg³aszaæ mailowo na adres nowahuta@muzeumkrakowa.pl (w temacie wiadomo¶ci prosimy wpisaæ: „Konkurs Na fundamencie Krzy¿a”). W zg³oszeniu prosimy o podanie nazwy szko³y, nazwy dru¿yny oraz liczby uczniów bior±cych udzia³ w Konkursie w ramach dru¿yny. Zg³oszenia bêd± przyjmowane do 24 wrze¶nia 2020 r. Szczegó³owe informacje na temat Konkursu wraz z Regulaminem znajduj± siê na stronie www.muzeumkrakowa.pl.
Konkurs jest objêty honorowym patronatem Dominika Ja¶kowca - przewodnicz±cego Rady Miasta Krakowa. Jest organizowany we wspó³pracy z „G³osem. Tygodnikiem Nowohuckim”, parafi± Naj¶wiêtszego Serca Jezusa w Krakowie, Centrum Jana Paw³a II „Nie lêkajcie siê” oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca ¦wiêtego Jana Paw³a II w Wadowicach.
Konkurs finansowany jest ze ¶rodków przekazanych z Fundacji PZU w ramach projektu „60-ta rocznica obrony krzy¿a w Nowej Hucie - projekt wystawienniczo-edukacyjny Muzeum Krakowa”.
(f)
Na krakowskiej Krowodrzy znika dziewczyna. W tym samym czasie w mie¶cie trwa festiwal po¶wiêcony seryjnym mordercom. Czy te dwie sprawy siê ³±cz±? Dziennikarz ¶ledczy Kornel R±czy, dziêki nadnaturalnym zdolno¶ciom córki, trafia na trop zaginionej studentki. Przyjdzie mu siê zmierzyæ zarówno z biurokracj± policji, jak i fanatyzmem wytrawnego gracza, który pragnie obmyæ we krwi nie tylko m³ode, kobiece cia³o.
Janusz Mika w swojej najnowszej powie¶ci Osiem dni Erzsébet prowadzi czytelnika w ¶wiat faktów, które po³±czy³ ze wspó³czesn± histori± detektywistyczn±, gdzie odkrycie to¿samo¶ci sprawcy zbrodni jest równie istotne, co próba zrozumienia sekretów ludzkiej psychiki i motywacji. Ksi±¿ka w sprzeda¿y od 21 wrze¶nia w ksiêgarniach i na www.km.com.pl
(f)
Od 18 do 20 wrze¶nia br. (od pi±tku do niedzieli) bêdzie mo¿na wzi±æ udzia³ w kolejnej ods³onie akcji „Zajrzyj do Huty”, której organizatorem jest Muzeum Nowej Huty – oddzia³ Muzeum Krakowa we wspó³pracy z partnerami projektu. Mecenasem wydarzenia jest PGE Energia Ciep³a S.A. Oddzia³ nr 1 w Krakowie.
Wszystkie wydarzenia w Muzeum Krakowa organizowane s± z zachowaniem re¿imu sanitarnego. Dla zapewnienia bezpieczeñstwa zdrowotnego wszyscy uczestnicy zajêæ realizowanych w przestrzeni zamkniêtej zobowi±zani s± do zakrywania ust i nosa. Osobom, które ze wzglêdów medycznych nie mog± nosiæ maseczek, organizatorzy zalecaj± korzystanie z przy³bic lub rezygnacjê z udzia³u w zajêciach. Przed wej¶ciem do muzeum konieczna jest równie¿ dezynfekcja r±k. Ze wzglêdu na stan epidemii organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu. Uwaga! W Muzeum Nowej Huty - oddziale Muzeum Krakowa, os. Centrum E 1, w dniach 19-20 wrze¶nia zni¿ka 50% na wydawnictwa Muzeum Krakowa o tematyce nowohuckiej.
A w jakich wydarzeniach bêdzie mo¿na wzi±æ udzia³? Poni¿ej prezentujemy wybrane punkty programu. Szczegó³owy program wydarzeñ „Zajrzyj do Huty” dostêpny jest na stronie internetowej Muzeum: www.muzeumkrakowa.pl.
Biblioteka Kraków zaprasza na Narodowe Czytanie – „Balladyna” na Placu Szczepañskim w Krakowie
5 wrze¶nia o godz. 15.00 zapraszamy na pl. Szczepañski w Krakowie do udzia³u w dziewi±tej edycji Narodowego Czytania - wydarzenia organizowanego pod patronatem prezydenta RP.
W tym roku bêdziemy czytaæ „Balladynê” Juliusz S³owackiego - wybitne dzie³o polskiego romantyzmu, które powsta³o na emigracji, a pierwszy raz zosta³o wydane w 1839 roku w Pary¿u.
W pierwszej czê¶ci wydarzenia wybrane fragmenty „Balladyny” bêd± czytaæ aktorzy i przedstawiciele lokalnych w³adz samorz±dowych oraz krakowskich instytucji kultury. Krakowska Teatr Scena STU przedstawi sceny z w³asnej inscenizacji „Balladyny” w re¿yserii Krzysztofa Pluskoty.
W czê¶ci drugiej wydarzenia Narodowy Stary Teatr przedstawi sceniczny dialog dwóch aktorek w re¿yserii Aleksandry Skorupy pod tytu³em „Szekspir S³owackiego”, w którym fragmenty z „Balladyny” i „Makbeta” Szekspira zostan± opowiedziane w dwóch jêzykach – polskim i rosyjskim.
W gronie osób czytaj±cych "Balladynê" s±: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Dominik Ja¶kowiec – przewodnicz±cy Rady Miasta, Ma³gorzata Jantos – radna Miasta Krakowa, Katarzyna Olesiak – dyrektor Wydzia³u Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK, Robert Piaskowski – pe³nomocnik Prezydenta Krakowa ds. kultury, Jan Franczyk – redaktor naczelny „G³osu – Tygodnika Nowohuckiego”, Jerzy Fedorowicz - senator RP, Zbigniew Grzyb – dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury, Marek Mikos – dyrektor Narodowego Starego Teatru, Jerzy Fedorowicz Jr - zastêpca dyrektora Teatru Ludowego.
Fragmenty dramatu S³owackiego zinterpretuj± równie¿ aktorzy i aktorki z Narodowego Starego Teatru oraz Krakowskiego teatru Scena STU: Jerzy Trela, Rados³aw Krzy¿owski, Grzegorz Mielczarek, Natalia Kaja Chmielewska, Aleksandra Nowosadko, Joanna Pocica, Kamila Bestry, Kristina Baranovska, Katarzyna Krzanowska.
Obok zawodowych aktorów, w roli Aliny, Balladyny oraz Kirkora, wyst±pi± osoby wy³onione w internetowym castingu przeprowadzonym przez Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie. Wiêcej informacji o castingu na Facebooku.
S³owo wstêpne: Stanis³aw Dziedzic - dyrektor Biblioteki Kraków / Prowadzenie: Krzysztof Jêdrysek - Teatr im. Juliusza S³owackiego
Partnerami Biblioteki Kraków w tegorocznej edycji Narodowego Czytania s±: Narodowy Stary Teatr, Krakowski Teatr Scena STU i Nowohuckie Centrum Kultury. Podobnie jak przed rokiem wydarzenie bêdzie transmitowane online do Centralnej Biblioteki Miasta Wilna.
(red)
Z przykro¶ci± informujemy, ¿e zaplanowane na najbli¿szy weekend wydarzenie Aleja Operetkowa w Nowej Hucie zosta³o odwo³ane. By³a to bardzo trudna decyzja, najwa¿niejsze jest jednak dla nas zdrowie i bezpieczeñstwo krakowianek i krakowian.
W zwi±zku ze zwiêkszeniem liczby zachorowañ na koronawirusa problem pandemii COVID-19 w Polsce niestety siê nasila. Wprawdzie od po³owy czerwca notowali¶my w naszym kraju wiêcej ozdrowieñ ni¿ zaka¿eñ, jednak od 20 lipca sytuacja ta zaczê³a siê zmieniaæ. W³a¶nie dlatego od miesi±ca Ministerstwo Zdrowia dzieli powiaty naszego kraju na trzy strefy o ró¿nym nasileniu zachorowañ.
W ci±gu ostatniej doby w województwie ma³opolskim potwierdzono a¿ 233 nowe przypadki zaka¿enia koronawirusem, z czego w samym Krakowie – 59 przypadków. W konsekwencji Ministerstwo Zdrowia objê³o Kraków ¿ó³t± stref± epidemii SARS-CoV-2, zgodnie z wytycznymi resortu: je¶li na danym terenie odnotowano miêdzy 6 a 12 nowych zachorowañ na 10 tysiêcy osób, zostaje on objêty stref± ¿ó³t±. Je¶li nowych zachorowañ jest powy¿ej 12 na 10 tysiêcy, wówczas objêty on zostaje stref± czerwon±.
Przypominamy obostrzenia obowi±zuj±ce w strefie ¿ó³tej dotycz±ce organizacji imprez:
W strefie ¿ó³tej na ró¿nego typu imprezach mo¿e znajdowaæ siê nie wiêcej ni¿ 1 osoba na 4 m2, a nie, jak do tej pory – na 2,5 m2. Widownie, w tym kinowe, mog± byæ wype³nione tylko w 25 procentach, a w wydarzeniach plenerowych mo¿e uczestniczyæ do 100 osób.
Przypominamy, ¿e utrzymany jest obowi±zek zakrywania nosa i ust przy pomocy odzie¿y lub jej czê¶ci, maski, maseczki, przy³bicy albo kasku ochronnego, m.in. w ¶rodkach publicznego transportu zbiorowego, obiektach handlowych lub us³ugowych, zak³adach pracy i budynkach u¿yteczno¶ci publicznej oraz w miejscach ogólnodostêpnych, chyba ¿e zachowana bêdzie odleg³o¶æ 1,5 m. Uznali¶my, ¿e odwo³anie wydarzenia Aleja Operetkowa w Nowej Hucie bêdzie s³usznym rozwi±zaniem s³u¿±cym bezpieczeñstwu mieszkañców miasta. Nieustannie monitorujemy sytuacjê i bêdziemy na bie¿±co informowaæ o kolejnych wytycznych s³u¿b sanitarnych oraz o wynikaj±cych z nich decyzjach.
Region Ma³opolski NSZZ „Solidarno¶æ", Wojewoda Ma³opolski oraz Instytut Pamiêci Narodowej oddzia³ w Krakowie zapraszaj± na uroczyst± msze ¶w. odprawion± pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jêdraszewskiego w poniedzia³ek, 31 sierpnia 2020r. o godz. 17.30 w Katedrze Wawelskiej z okazji Jubileuszu 40-lecia powstania NSZZ „Solidarno¶æ".
Specjalne upamiêtnienie tej rocznicy planuje tak¿e Stowarzyszenie Sieæ Solidarno¶ci. W sobotê 29 sierpnia w Nowohuckim Centrum Kultury odbêdzie siê uroczysto¶æ obchodów 40. rocznicy Podpisania Porozumieñ Sierpniowych i powstania Solidarno¶ci, po³±czona z wrêczeniem Medali „Dziêkujemy za wolno¶æ” oraz ma³ym koncertem muzycznym a tak¿e wystawa grafik Leszka Sobockiego nt. logo Solidarno¶ci. Natomiast w poniedzia³ek, 31 sierpnia o godz. 10.00 odbêdzie siê uroczyste z³o¿enie ho³du Ludziom Solidarno¶ci pod pomnikami Solidarno¶ci w Nowej Hucie przy Placu Centralnym, natomiast o godz. 10.30 pod tablic± „Nasza Droga do Wolno¶ci” przy Bramie G³ównej Huty T. Sendzimira, a o godz. 12.00 pod tablic± „Nie oddamy Sierpnia” na Rynku G³ównym w Krakowie.
Tego samego dnia w Teatrze £a¼nia Nowa o godz. 17.30 odbêdzie siê spotkanie m³odzie¿y z krakowskimi dzia³aczami pierwszej „Solidarno¶ci”, a o godz. 19.00 rozpocznie siê premierowy koncert Marcina Bzyka B±ka z projektem „Opera Nowohucka 2.0”. Na repertuar bêd± sk³adaæ siê specjalnie przygotowane utwory oparte na tekstach pisanych w latach 1981-83 przez wiê¼niów politycznych oraz Jacka Kaczmarskiego, a tak¿e innych autorów z tamtego okresu. W koncercie wezm± udzia³ znakomici go¶cie, którzy uczestniczyli w nagraniach, ale nie tylko. Wyst±pi± z wokalistów: Maciek Maleñczuk, Kuba Kawalec (Happysad), Przemk Lembicz (Kwartet ProForma), z instrumentalistów zagra basista jazzowy Antoni Dêbski (m.in. Extra Ball).
(f)
Ponad 200 filmów, nazwiska takie jak Zanussi, Ridan, Zawidowski. Tysi±ce klatek filmowych pokazuj±cych Now± Hutê jakiej nie znamy, ale te¿ t± któr± wielu z nas wci±¿ pamiêta. Obrazy, które nie tylko opowiadaj± historiê tego miejsca, ale równie¿ zachwycaj±, wzruszaj± i zaskakuj±. Zajrzyj na stronê www.akfnowahuta.pl. By wyruszyæ w niezwyk³± podró¿ wehiku³em czasu. Chcesz wiedzieæ wiêcej zapraszamy na rozmowê z Krzysztofem Ridanem.
Wzniesiony w latach 30. ubieg³ego wieku zabytkowy i unikatowy hangar jest jednym z elementów infrastruktury dawnego Lotniska Kraków-Rakowice-Czy¿yny. W 2009 r. zosta³ przekazany w u¿ytkowanie Muzeum In¿ynierii Miejskiej. Prace zwi±zane z modernizacj± hangaru wraz z budynkiem dawnej kot³owni zaplanowano na lata 2020–2022. Aktualnie trwa przyjmowanie ofert na realizacjê tej inwestycji.
Po likwidacji portu lotniczego w 1963 r. hangar przy ulicy Stella-Sawickiego by³ u¿ytkowany przez MPK w Krakowie. W budynku mie¶ci³a siê zajezdnia autobusowa z warsztatami naprawczymi. Muzeum In¿ynierii Miejskiej od kilku lat z wielk± pieczo³owito¶ci± zajmuje siê odrestaurowaniem obiektu i przystosowaniem go do pe³nienia funkcji trzeciego oddzia³u MIM.
Od 2015 roku prace nabra³y tempa: w latach 2015/16 zosta³ wymieniony ca³y dach wraz ze ¶wietlikami, w roku 2017 odtworzono wrota w ¶cianie pó³nocnej o ³±cznej powierzchni 370 m2, w 2018 r. natomiast uprz±tniêto ogromn± przestrzeñ wokó³ budynku, wyburzono wtórne dobudówki i uporz±dkowano otoczenie oraz czasowo udostêpniono zwiedzaj±cym wystawê „Moto-historie” prezentuj±c± motoryzacyjne zasoby Muzeum.
W 2019 roku uzyskano dofinansowanie projektu przebudowy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Ma³opolskiego, dzia³anie 11.4 Rewitalizacja terenów poprzemys³owych.
Prace, które zaplanowano na lata 2020-2022 obejm±: przebudowê i rozbudowê hangaru na potrzeby planowanej ekspozycji, przebudowê i rozbudowê kot³owni na cele muzealne, rozbiórkê wtórnie dobudowanych obiektów, wykonanie podziemnego ³±cznika pomiêdzy hangarem a kot³owni±. Ca³o¶æ w przysz³o¶ci zostanie udostêpniona publiczno¶ci jako zabytek in¿ynierii miejskiej. W kolejnych latach planowane s± prace modernizacyjne i konserwatorskie zwi±zane z budynkiem zwanym „domem lotnika”, a tak¿e terenem wokó³ hangaru.
Szacowany koszt ca³kowity z³o¿onego projektu to 16 019 488 z³. Wysoko¶æ dofinansowania ze ¶rodków GMK – 7 368 028 z³, a ze ¶rodków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Ma³opolskiego - 5 198 126 z³.
(f)
W Klubach O¶rodka Kultury Kraków-Nowa Huta – Akcja Lato
W ograniczonym sk³adzie i obowi±zuj±cych zaleceniach sanitarnych, ale z ogromn± dawk± energii i u¶miechów po nie tak dawnym spêdzaniu czasu wy³±cznie w domu, dzieci chêtnie wziê³y udzia³ w proponowanych w lipcu przez Kluby O¶rodka Kultury Kraków-Nowa Huta wakacyjnych pó³koloniach. Stêsknione za zabaw± z rówie¶nikami i beztroskim szaleñstwem, ochoczo dezynfekowa³y rêce i rusza³y na „podbój ¶wiata”. Lipiec up³yn±³ pod znakiem 11 pe³nych atrakcji turnusów, które odby³y siê w piêciu klubach. Klub Dukat postawi³ na wszechstronny rozwój swoich uczestników. By³o rysowanie, szycie letniego obuwia, ¶piewy, muzykowanie na bum bum rurkach, balonowe ZOO, morskie wycinanki, warsztaty gitarowe, bajkowe opowie¶ci a nawet poznawanie zwyczajów… ¶limaków! Dzieci spróbowa³y swoich si³ tak¿e w przygotowaniu pokazu mody i obejrza³y spektakl. Nie zabrak³o oczywi¶cie ogromnej dawki ruchu – by³y biegi, gimnastyka, rzucanie pi³k± do kosza, tor przeszkód, tañce, sztuczki cyrkowe i zabawy z hula hop, które by³y mo¿liwe dziêki du¿emu terenowi rekreacyjnemu z placem zabaw, który mie¶ci siê tu¿ przy Klubie. Klub Jêdru¶ „porwa³” swoich uczestników w naturê! Pierwszy zielony turnus min±³ na poznawaniu nowohuckiej przyrody. Dzieci dowiedzia³y siê sporo o kryjówkach zwierz±t, wziê³y udzia³ w przyrodniczym bingo i dowiedzia³y siê, dlaczego woda jest tak wa¿na. Znalaz³y nawet najprawdziwsz± d¿unglê w mie¶cie. W drugim tygodniu czeka³y na nich liczne wyzwania – gra terenowa na ³±kach nowohuckich, tworzenie stanowisk obserwacji zwierz±t, zwiady, podczas których m.in. uczyli siê przygotowywaæ mapê i podchody nad Zalewem Nowohuckim.
Tymczasem w Cha³upkach pó³kolonie realizowa³ Klub Karino. Korzystaj±c ze ¶wie¿o oddanego do u¿ytku mieszkañców ogródka jordanowskiego, uczestnicy spêdzali mnóstwo czasu na ¶wie¿ym powietrzu, bior±c udzia³ w rozmaitych warsztatach i aktywnych wyzwaniach. Poznali tradycjê i stworzyli swoje w³asne piniaty, uczyli siê chodziæ na szczud³ach, wziêli udzia³ w warsztatach ceramicznych, skonstruowali w³asne instrumenty dête i nawet zaprojektowali wymy¶lone przez siebie gry planszowe. W lipcu jeden ze swoich wakacyjnych turnusów zrealizowa³ tak¿e Klub Wersalik. Oczywi¶cie nie mog³o siê tam obej¶æ bez zajêæ artystycznych. Instruktorzy przygotowali warsztaty animacji filmowej, cyrkowe, muzyczne i plastyczne. Miêdzy innymi dzieci samodzielnie ozdobi³y kubki, które bêd± piêkn± pami±tk± z wakacji w Wersaliku.
W lipcu na pó³koloniê zaprosi³ tak¿e Klub 303, który podzieli³ ka¿dy dzieñ na trzy modu³y: cyrkowy, teatralno-filmowy i plastyczny. Uczestnicy tworzyli koncepcjê filmu, przygotowywali siê do roli i realizowali nagranie, poznawali ró¿norodne sztuczki ¿onglerki i akrobatyki cyrkowej, zdobywali nowe umiejêtno¶ci manualne wykonuj±c rozmaite prace, m.in. lalki do teatru cieni, lataj±ce machiny, gipsowe odlewy, ¶wieczki czy malowane torby materia³owe.
Pierwsza po³owa tegorocznej Akcji Lato wype³niona by³a mnóstwem wspania³ych atrakcji, spontanicznych akcji i rado¶ci uczestników. Nic dziwnego, ¿e minê³a tak szybko. W sierpniu pó³kolonie organizuje a¿ osiem Klubów O¶rodka Kultury Kraków-Nowa Huta, zapraszaj±c m³odych nowohucian do korzystania z kolejnych propozycji w innych rejonach Nowej Huty. Szczegó³owe programy na www.krakownh.pl oraz na profilach FB poszczególnych klubów.
(f)
Powsta³ w 1958 roku. Z jego histori± wi±¿± siê takie nazwiska jak Krzysztof Zanussi (re¿yser), Jerzy Ridan (dokumentalista), Ryszard Zawidowski (realizator telewizyjny) i wiele naprawdê wiele innych. £±cznie cz³onkowie Amatorskiego Klubu Filmowego Nowa Huta stworzyli ponad 200 filmów! Niestety du¿a czê¶æ z nich nie przetrwa³a. Dzi¶ mo¿emy na nowo odkryæ AKF Nowa Huta i obejrzeæ niektóre zrealizowane przez jego cz³onków dzie³a.
Dziêki przyznanemu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa stypendium dokumentalista, d¼wiêkowiec Krzysztof Ridan realizuje projekt „ Amatorski Klub filmowy historia i dorobek artystyczny” - nie ukrywa, ¿e ma do niego bardzo osobisty stosunek tu bowiem poznali siê jego rodzice. Szczegó³y tej historii, oraz wiele innych ciekawostek zwi±zanych z AKF Krzysztof zdradza w rozmowie, któr± opublikujemy ju¿ wkrótce.
Dzi¶ zapraszamy na film! Bowiem w ramach projektu powsta³ funpage na Facebooku, na którym w ka¿dym wtorek odbywa siê premiera filmu zrealizowanego w ramach Klubu. – Marzê o tym by odnale¼æ i udostêpniæ szerokiej publiczno¶ci chocia¿by czê¶æ jak¿e bogatego dorobku AKF Nowa Huta. Czê¶æ tych ta¶m znajduje siê w tajemniczej szafie ( o które przeczytacie ju¿ wkrótce – przyp.red). Czê¶æ znalaz³em na naszej rodzinnej dzia³ce. Trzeba pamiêtaæ, ¿e powstawa³y one na klasycznej ta¶mie filmowej wiêc ¿eby je udostêpniæ w Internecie trzeba je zgraæ a to niezwykle czasoch³onne. – przyznaje Krzysztof. Nie poddaje siê jednak i szuka, naprawia, zgrywa i odkrywa te filmy na nowo dla szerokiej publiczno¶ci. Zainteresowanych dzia³alno¶ci± AKF NH zapraszamy zarówno na stronê www.akfnowahuta.pl jak i na wyj±tkowe premiery, których przed nami jeszcze 3!
Projekt „ Amatorski Klub Filmowy Nowa Huta historia i dorobek artystyczny” realizowany jest bowiem do koñca sierpnia. Najbli¿sza premiera ju¿ we wtorek 11 sierpnia o godz. 19.00 na fanpage'u „Amatorski Klub Filmowy Nowa Huta”.
(a³)
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".