Nie da siê ukryæ. W trakcie minionej kampanii wyborczej najbardziej wp³ywowe media wyra¼nie wspiera³y kandydatów Platformy Obywatelskiej do parlamentu, a do pa³acu prezydenckiego Donalda Tuska. Wiele zarzuciæ mo¿na równie¿ o¶rodkom badaj±cym opiniê publiczn±. W ostatnich wyborach pomyli³y siê dwukrotnie, i dwukrotnie w tê sam± stronê. Dzisiaj socjologowie mêtnie t³umacz± siê, dlaczego wyniki ich sonda¿y by³y tak bardzo rozbie¿ne z rzeczywisto¶ci±, a dziennikarze najczê¶ciej strasz± czarnymi chmurami jakie na pewno pojawi± siê nad Polsk±. Ostatni „Newsweek” pyta na swojej ok³adce: „Czy mamy siê ju¿ baæ?” A w ¶rodku drukuje artyku³ pt. „Kryzys zaufania”, w który czytamy: „Mniejszo¶ciowy rz±d PiS to jeszcze nie katastrofa, ale z pewno¶ci± nie dobra nowina. O szybkim wzro¶cie gospodarczym w Polsce najpewniej trzeba zapomnieæ na kilka lat”.
Tymczasem rzeczywisto¶æ – przynajmniej na dzisiaj – jest ca³kiem inna. Nowy premier, Kazimierz Marcinkiewicz zrealizowa³ to, o czym od dawna mówi³ Jan Rokita. Powo³a³ rz±d ekspercki. Poza kilkoma czo³owymi politykami PiS-u, którzy objêli resorty si³owe, wiele stanowisk zajêli ogólnie szanowani eksperci. Ba, niektórzy nawet mocno zwi±zani z Platform± Obywatelsk±. Na ministra zdrowia desygnowany zosta³ prof. Zbigniew Religa (by³ szefem wyborczego komitetu honorowego Donalda Tuska), na ministra rozwoju regionalnego powo³ano prof. Gra¿ynê Gêsick± (by³a kandydatk± Rokity na szefow± tego samego resortu), a ministrem finansów pokierowaæ ma prof. Teresa Lubiñska, specjalistka od reformy finansów publicznych (w 2002 roku kandydowa³a na prezydenta Szczecina z ramienia PO).
Z kategorycznymi s±dami naprawdê warto trochê poczekaæ.
Jan L. FRANCZYK
· Napisane przez Administrator
dnia November 04 2005
1649 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".