A¿ dziw bierze, jak to wszystko doskonale funkcjonuje. Z jednej komórki znajduj±cej siê w ciele kobiety i z jednej komórki mê¿czyzny powstaje nowe ¿ycie, które chocia¿ ma cechy wspólne wszystkim ludziom, to jednak te cechy s± ró¿norodne u ka¿dej jednostki. Gdy zap³odniona komórka jajowa rozpoczyna proces podzia³ów, wszystko rozwija siê we w³a¶ciwym czasie. Wtedy zaprogramowane s± ju¿ i p³eæ i kolor skóry, kolor w³osów czy oczu. I oczywi¶cie wiadomo te¿, ¿e gatunkowo jest to cz³owiek, a nie ameba czy delfin. I na pewno wiadomo te¿, ¿e jest to nowe ¿ycie. Nawet gdy nie jeste¶my jeszcze gotowi nazwaæ to nowe ¿ycie cz³owiekiem. I to nowe ¿ycie jest odrêbne od ¿ycia matki, chocia¿ jest od niej jeszcze w stu procentach zale¿ne.
Piszê o tym, bo w ubieg³y czwartek Parlament Europejski przyj±³ rezolucjê, opisuj±c± aborcjê jako „podstawowe prawo cz³owieka” i postrzegaj±c± zabijanie nienarodzonych jako najwiêksz± warto¶æ ludzkiej wolno¶ci. To czwartkowe g³osowanie potwierdzi³o tezê, ¿e Parlament Europejski powoli, ale skutecznie staje siê narzêdziem narzucania pewnej ideologii wszystkim obywatelom Unii Europejskiej. Rezolucja ta nie ma konkretnego znaczenia prawnego, ale jest swoistym symbolem moralnej kondycji Europy.
Rozmawia³em z kobietami po dokonanej aborcji. Praktycznie wszystkie mia³y poczucie, ¿e w ich ¿yciu sta³o siê co¶ z³ego. I wydaje siê, ¿e takie przekonanie dyktowa³a im nawet nie religia, ale sama natura.
To przera¿aj±ce, gdy niszczenie ludzkiego ¿ycia nazywa siê podstawowym prawem cz³owieka.
Jan L. Franczyk
· Napisane przez Administrator
dnia July 02 2021
641 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".