„Polski przemys³ mia³ siê nie¼le nawet podczas jesiennego lockdownu. Ale to, co sta³o siê w marcu, przeros³o naj¶mielsze oczekiwania. Przemys³ wystrzeli³. Firmy zatrudniaj± na potêgê, a wiele z nich ju¿ zg³asza problem z pozyskaniem kadr. (…) Z danych Eurostatu, opublikowanych we wrze¶niu 2020 r., wynika³o, ¿e polski przemys³ zanotowa³ najlepsze wyniki w ca³ej Unii Europejskiej. Rok do roku urós³ o 3,3 proc. Oprócz Polski jeszcze tylko w Portugalii produkcja przemys³owa by³a na plusie” - napisano w jednym z ukazuj±cych siê w Polsce dzienników. Ale czytelnicy tego dziennika mogli prze¿yæ szok. Tak, bo to fragment tekstu Justyny Sobolak, który ukaza³ siê 14 maja w… Gazecie Wyborczej. Dlaczego czytelnicy tej gazety mogli prze¿yæ szok poznawczy (uczenie zwany dysonansem)? Bo dotychczas z Wyborczej dowiadywali siê, ¿e Polska zarz±dzana przez obóz Zjednoczonej Prawy znajduje siê w ruinie, a przynajmniej na skraju zapa¶ci. A tu proszê, przemys³ wystrzeli³, a firmy zatrudniaj± na potêgê.
W ubieg³ym tygodniu pisa³em o spo³ecznych nastrojach, w których coraz wiêcej jest optymizmu w patrzeniu na najbli¿sz± przysz³o¶æ naszego kraju. Teraz, ju¿ po og³oszeniu przez Zjednoczon± Prawicê za³o¿eñ nowego spo³eczno-gospodarczego programu na okres pocovidowy poziom tego optymizmu zapewne jeszcze wzro¶nie. Zreszt± analitycy pracuj±cy dla banków ju¿ zaczêli podnosiæ swoje prognozy dotycz±ce wzrostu polskiego PKB.
Jan L. Franczyk
· Napisane przez Administrator
dnia May 21 2021
708 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".