W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami walki o prawo do życia dla przebywającego w brytyjskim szpitalu i pozostającego w śpiączce Polaka. Brytyjczycy de facto skazali go na śmierć.
To tylko jeden z przykładów wdzierającej się w nasz świat cywilizacja śmierci – cywilizacji braku poszanowania dla życia. Zarówno tego we wczesnych fazach rozwoju jak i dla życia dojrzałego. Ta cywilizacja widoczna jest zwłaszcza w promowaniu aborcji i eutanazji. Często pod płaszczykiem współczucia i dobrych intencji.
W połowie stycznia w naszym kraju odbył się 24. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim pod hasłem zaczerpniętym ze starotestamentowej Księgi Powtórzonego Prawa: „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście”. To bardzo aktualne hasło. Wskazujące na śmierć i nieszczęście, które staną się naszym udziałem jeśli zapomnimy o Bogu. A świat zdaje się o Nim zapominać. Zdaje się zapominać o dekalogu. A bez tego drogowskazu łatwo wkroczyć w krainę darwinizmu społecznego, w którym bogiem staje się pieniądz. Wtedy do grona marginalizowanych i eliminowanych z tego świata dołączą bezdomni, niepełnosprawni, przewlekle chorzy...
A skoro mowa o obronie życia... Przy wszystkich zastrzeżeniach do prezydentury Donalda Trumpa, panuje powszechna opinia, że dla ochrony życia nienarodzonych zrobił on więcej niż jakikolwiek inny prezydent w historii USA. To on proklamował 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego. W prezydenckiej proklamacji możemy przeczytać: „Każde ludzkie życie jest darem dla świata. Każdy człowiek, urodzony czy nienarodzony, młody czy stary, zdrowy czy chory, jest stworzony na święty obraz Boga. Wszechmocny Stwórca daje każdemu człowiekowi wyjątkowe talenty, piękne sny i wspaniały cel. W Narodowym Dniu Świętości Ludzkiego Życia świętujemy cud ludzkiej egzystencji i odnawiamy nasze postanowienie budowania kultury życia, w której każdy człowiek w każdym wieku jest chroniony, ceniony i kochany".
Jan L. Franczyk
· Napisane przez Administrator
dnia January 30 2021
1020 czytań ·
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".