W ubieg³y pi±tek, 31 marca odby³ siê ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Zwi±zek Nauczycielstwa Polskiego. Ale takiej katastrofy nie spodziewali siê nawet najbardziej optymistycznie nastawieni politycy z ZNP. Jak wynika z danych przes³anych przez kuratorów o¶wiaty do Ministerstwa Edukacji Narodowej, w strajku nauczycieli uczestniczy³o tylko 11 proc. szkó³.
Tak zwani przeciwnicy reformy edukacji w ostatnich miesi±cach byli bardzo g³o¶ni (w¶ród nich tak¿e krakowscy radni z klubu Platformy Obywatelskiej). To akurat nie dziwi, poniewa¿ wszelkie protesty i akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne s± w du¿ej mierze napêdzane przez opozycjê i przychylne opozycji media, które od chwili przegranych wyborów szukaj± jakiegokolwiek sposobu na obalenie rz±du. I w³a¶nie ten medialny zgie³k móg³ byæ powodem tego, ¿e przeciêtny obserwator nabiera³ wrêcz przekonania, ¿e przeciwko reformie jest wiêkszo¶æ spo³eczeñstwa. Bo taki by³ medialny przekaz. Jednak z og³oszonego niedawno sonda¿u CBOS wynika, ¿e wiêkszo¶æ ankietowanych Polaków opowiada siê za likwidacj± gimnazjów i przywróceniem o¶mioletniej szko³y podstawowej oraz czteroletniej szko³y ¶redniej. Czyli popiera reformê polskiego systemu o¶wiaty. Choæ obawy budzi tempo wprowadzanych zmian, to jednak za reform± opowiada siê 57 proc. ankietowanych, a przeciwko niej tylko 24 proc.
Jan L. FRANCZYK
· Napisane przez Administrator
dnia April 07 2017
905 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".