Wiêkszo¶æ obywateli Wielkiej Brytanii zag³osowa³a za opuszczeniem Unii Europejskiej przez ich kraj. Brukselscy politycy wydaj± siê nie rozumieæ nic, z tego, co siê sta³o. Przewodnicz±cy Parlamentu Europejskiego, socjalista Martin Schulz stwierdzi³ wprost, ¿e nic siê nie sta³o, ¿e nie bêdzie ¿adnej reakcji ³añcuchowej, gdy¿ wyj¶cie z Unii Europejskiej jest wyborem drogi bardzo niebezpiecznej. Problem w tym, ¿e ani on, ani inni europejscy biurokraci zdaj± siê nie rozumieæ, ¿e dostali w³a¶nie czerwon± kartkê. Bo model Unii, forsowany g³ównie przez polityków niemieckich, okaza³ siê nie do przyjêcia dla dumnych Brytyjczyków. Ci, mieli do¶æ wtr±cania siê unijnych urzêdników (których mandat, nota bene, nie pochodzi z wolnych wyborów) do wszystkich obszarów funkcjonowania ich kraju. Brytyjczycy widzieli jak upokorzona zosta³a, znajduj±ca siê w kryzysie finansowym Grecja, jak Juncker, Schulz i inni traktuj± wybrane w demokratycznych wyborach polskie w³adze, jak kanclerz Merkel (bez ¿adnej konsultacji z przywódcami innych krajów) zaprasza³a wszystkich imigrantów, bez wzglêdu na to, czy byli to uchod¼cy wojenni czy te¿ nie, powoduj±c ogólnoeuropejski kryzys, z którym nasz kontynent do dzisiaj nie mo¿e sobie poradziæ.
Zjednoczona Europa jest ogromn± szans±. Ale musi to byæ Europa suwerennych narodów. Europa oparta na solidnych fundamentach, którymi s± grecka filozofia, rzymskie prawo i chrze¶cijañska cywilizacja.
Jan L. FRANCZYK
· Napisane przez Administrator
dnia July 01 2016
1010 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".