Nawigacja
· Strona g³ówna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do ¿ycia
W G³osie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artyku³y
· [2024.12.20] O karpi...
· [2024.12.20] Paradok...
· Na niedzielê 22 grud...
· [2024.12.20] Stracon...
· [2024.12.13] Na bole...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzeda¿ dzia³ka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie w³osy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
[2015.11.08] W telewizji po staremu
Aby zmiany, które zapowiada Prawo i Sprawiedliwo¶æ by³y nie tylko mo¿liwe do przeprowadzenia, ale tak¿e cieszy³y siê spo³ecznym poparciem, trzeba pilnie poskromiæ medialn± histeriê, prezentowan± przez trzy stacje telewizyjne, niestety wci±¿ ciesz±ce siê najwiêksz± popularno¶ci±. Poniewa¿ dwie z tych stacji s± prywatne, w tym wypadku mo¿na jedynie ograniczyæ ich dochody z publicznych pieniêdzy, przekazywanych w postaci reklam przez pañstwowe instytucje i spó³ki skarbu pañstwa. Co innego z telewizj± publiczn±, która najwyra¼niej wci±¿ uwa¿a, ¿e ordynarna propaganda, kierowana przeciwko zwyciêskiej partii, pozwoli – nie wiadomo w jaki sposób – zmieniæ wynik wyborów. Telewizja publiczna nie mo¿e pozostawaæ w rêkach wynajêtych aferzystów, którzy nie cofn± siê przed ¿adnym oszustwem czy k³amstwem.
Tymczasem w³a¶nie programy „informacyjne” telewizji publicznej ciesz± siê najwiêksz± ogl±dalno¶ci± w¶ród widzów przeciêtnych, ma³o interesuj±cych siê polityk±, ogl±daj±cych wieczorny program raczej z przyzwyczajenia ni¿ z potrzeby poszerzenia swojej wiedzy o aktualnych wydarzeniach. Podobnie wczesnym rankiem, przed prac±, wielu Polaków ogl±da przy ¶niadaniu programy telewizji publicznej. Dlaczego w³a¶nie tacy telewidzowie maj± byæ ok³amywani za pieni±dze podatników? Ci wszyscy, którzy swoj± przynale¿no¶æ do Polski chc± wyrzuciæ na ¶mietnik i cieszyæ siê opini± przyg³upów, ale za to Europejczyków, niech sobie ogl±daj± TVN, najlepiej ³±cz±c to z lektur± „Gazety Wyborczej”. Ale wiêkszo¶æ Polaków, która nie zamierza wyrzec siê w³asnej ojczyzny ani wys³ugiwaæ siê obcym interesom, powinna mieæ prawo do rzetelnej i uczciwej informacji, dostarczanej przez pañstwowe media.
Niestety, generalne zmiany bêd± mo¿liwe dopiero po zmianie ustawy, a wiêc po paru miesi±cach od rozpoczêcia pracy Sejmu. Do tego czasu trwaæ bêdzie medialne k³amstwo. Tak jak obecnie, gdy s³yszymy, ¿e nowy rz±d nie wywi±zuje siê z obietnic wyborczych. Nowego rz±du jeszcze nie ma, bo nie zebra³ siê Sejm, który ten rz±d powo³a, ale to nie przeszkadza ani telewizyjnym naganiaczom, ani zapraszanym przez nich ekspertom. Dyrektywa rz±dowej propagandy o niespe³nionych obietnicach PiS, obowi±zuj±ca w czasie kampanii, wci±¿ jest wykonywana, bo telewizyjni funkcjonariusze nie dostali nowych wytycznych. Za to dostali instrukcje w sprawie reformy edukacji. Od lat Prawo i Sprawiedliwo¶æ zapowiada³o likwidacjê gimnazjów, ale teraz propagandowa ferajna udaje zaskoczon± i rozpacza nad losem biednych dzieci i nauczycieli. Czêsto powtarzany jest argument, ¿e skoro reforma edukacji przyniesie poprawê poziomu wykszta³cenia dopiero za kilka lat, to po co j± dzisiaj wprowadzaæ? Jak mówi³ Tusk: wa¿ne jest tu i teraz, a nie to, co w przysz³o¶ci.
Rz±du jeszcze nie ma, ale ju¿ wiadomo, ¿e bêdzie z³y. W programach publicystycznych trwa festiwal przegranych. Lewica, która nie dosta³a siê do Sejmu, teraz okupuje telewizyjne studia. Nie powtórzy³ siê cud wyborczy w wydaniu PSL, wiêc przegrani politycy tej partii codziennie przed kamer± wylewaj± swoje ¿ale na krn±brny naród. A najwa¿niejszym problemem, którym wed³ug TVP ¿yje dzi¶ Polska, jest odpowied¼ na pytanie kto zast±pi Kopaczow±: Schetyna czy mo¿e Gronkiewicz-Waltz? Wybory ju¿ za nami, ale prymitywna propaganda wci±¿ zalewa nasze domy. Najwy¿szy czas, aby uwolniæ siê od tej trucizny.
Ryszard Terlecki
 
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa u¿ytkownika

Has³o



Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.07 30,020,090 unikalnych wizyt