A¿ wierzyæ siê nie chce, ¿e to mo¿liwe. A jednak. Niejaka doktor Francesca Minerva, filozof i etyk medyczny z uniwersytetu w Oxfordzie twierdzi, ¿e najm³odsze dzieci nie s± prawdziwymi osobami, a wiêc ich zabicie w pierwszych dniach po urodzeniu niewiele ró¿ni siê od aborcji. Brytyjski serwis dailymail.co.uk zacytowa³ fragment jej artyku³u, który pojawi³ siê w „Journal of Medical Ethics”, a w którym Minerva napisa³a: „Lekarze powinni mieæ prawo do zabijania noworodków, kiedy s± one niepe³nosprawne, zbyt kosztowne lub po prostu niechciane przez swoich rodziców”.
Plaga zabijania dzieci nienarodzonych w wielu krajach jest powszechna. Okazuje siê jednak, ¿e mo¿na i¶æ krok dalej i zabijaæ dzieci ju¿ urodzone, je¶li – na przyk³ad – rodzice ich nie chc± lub trzeba na nie wydawaæ zbyt du¿o pieniêdzy.
Problem nie polega nawet na tym, ¿e jaki¶ naukowiec szerzy zbrodnicze pogl±dy, ale na tym, ¿e w szerzeniu jego pogl±dów pomaga mu powa¿ne naukowe czasopismo, które zapewne nie odwa¿y³oby siê opublikowaæ artyku³u neguj±cego zbrodnie hitlerowców w Auschwitz.
Có¿, wykszta³cenie czy stopieñ naukowy nie maj± nic wspólnego z moralno¶ci±. Mo¿na byæ naukowcem i s³u¿yæ z³u. Tak, jak czyni³ to doktor medycyny i antropologii Josef Mengele w czasach III Rzeszy Niemieckiej czy Khieu Samphan, cz³onek komunistycznego re¿imu Czerwonych Khmerów, odpowiedzialnego za wymordowanie po³owy w³asnego, kambod¿añskiego narodu, który tak¿e mia³ doktorat - uzyskany na paryskiej Sorbonie.
Jan L. Franczyk
· Napisane przez Administrator
dnia March 08 2012
1425 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".