Zarząd i rada nadzorcza spółdzielni mieszkaniowej odmawiają umieszczenia w porządku obrad walnego zgromadzenia członków (odbywa się w kilku częściach) punktu dotyczącego dyskusji nad sprawozdaniami. Wystąpiliśmy z takim żądaniem zgodnie z art. 8.3 ust. 10, 11 ustawy o sm oraz paragrafem 16 ust. 7,8 (treść jak w ustawie o sm i paragrafie 17 ust. 2 statutu).
Zarząd twierdzi, że z uwagi na podział WZC na części nie przewiduje się dyskusji i w porządku obrad nie ma dyskusji nad sprawozdaniami i uchwałami. Wnioski można składać w punkcie porządku obrad – wolne wnioski. Składane wnioski nie podlegają głosowaniu. Po podzieleniu WZC na części, z woli ustawy dyskusje zostały wykluczone, gdyż nie ma możliwości równoczesnego słuchania dyskusji przez wszystkich uprawnionych. Czy zarząd i rada nadzorcza nie ogranicza praw członków spółdzielni?
Członkowie mają pełne prawo do dyskusji na temat wszystkich proponowanych na walnym zgromadzeniu uchwał. Daje im takie prawo choćby przytoczony art. 8 (3) ust. 10 i 11. Tłumaczenie rady nadzorczej i zarządu o braku możliwości dyskusji z powodu podziału WZC na części jest niedorzeczne. Wprowadzony podział miał na celu usprawnienie przeprowadzenia zgromadzenia, a nie uniemożliwienie prowadzenia dyskusji. Niedopuszczenie na WZC do możliwości dyskusji jest naruszeniem praw członków spółdzielni.
(sp)
· Napisane przez Administrator
dnia March 28 2013
1673 czytań ·
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".