Przed ka¿dymi wyborami s³ychaæ g³osy, ¿e ich wynik rozstrzygnie o przysz³o¶ci Polski, ¿e niepodleg³o¶æ, demokracja i praworz±dno¶æ zale¿± od rezultatów wyborczej konkurencji. I rzeczywi¶cie czêsto tak jest: gdyby w 2015 roku wyborów prezydenckich nie wygra³ Andrzej Duda, a wyborów parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwo¶æ, mieliby¶my dzi¶ Polskê zabiedzon±, zaniedban± zw³aszcza na prowincji, nie licz±c± siê w Europie, a m³odzi Polacy masowo wyje¿d¿aliby na Zachód w poszukiwaniu pracy i lepszego ¿ycia. Niestety, po o¶miu latach przyspieszonego rozwoju, wyrównywania poziomu ¿ycia miêdzy polsk± powiatow±, a du¿ymi miastami, ¶mia³ych inwestycji i mocnej pozycji miêdzynarodowej, znów znale¼li¶my siê w rêkach rz±du nieudaczników i rzeczników obcych interesów. W dodatku na powierzchniê ¿ycia publicznego wyp³ynêli rozmaici pomyleñcy, zwolennicy chorych ideologii, wyznawcy i sojusznicy cywilizacji ¶mierci.
Dlatego tym razem musimy przyznaæ, ¿e stawka jest rzeczywi¶cie bardzo wysoka. Trzaskowski jest gro¼ny podwójnie: po pierwsze jest wiceprzewodnicz±cym Platformy i reprezentuje najgorsze cechy tej partii, czyli zadufanie, arogancjê, zakompleksienie wobec zagranicy, brak kompetencji i pogardê wobec Polski, ale po drugie jest równocze¶nie rzecznikiem lewackich bredni i jako – nie daj Bo¿e – prezydent, gotów by³by je promowaæ. Pos³uszny wobec Platformy jest gotów wspieraæ ³amanie prawa, które sta³o niemal codzienn± praktyk± rz±dz±cej dzi¶ koalicji.
Pamiêtajmy równie¿, ¿e to on nakaza³ usuniêcie krzy¿y z pomieszczeñ magistratu, a wycofa³ siê z tego pomys³u na potrzeby prezydenckiej kampanii. Czy Polacy chc± prezydenta, który bêdzie walczy³ z religi±, z nasz± chrze¶cijañsk± tradycj±, z wychowaniem m³odego pokolenia w szacunku dla do¶wiadczeñ rodziców?
Medialna szopka, jak± by³y prawybory, skoñczy³a siê pora¿k± Sikorskiego, który wystawiony na zaj±ca, chyba uwierzy³ w swoje szanse i drugi raz sromotnie przegra³ (pierwszy raz w prawyborach z Komorowskim w 2010 roku). Teraz rozpocznie siê kampania k³amstw i obelg pod adresem politycznych przeciwników, a stan± po jego stronie wszystkie upiory przesz³o¶ci, zaczynaj±c od emerytowanych funkcjonariuszy S³u¿by Bezpieczeñstwa, a koñcz±c na szybko odradzaj±cym siê z³odziejskim biznesie.
Gra o wszystko oznacza grê o Polskê. P³otki wystawiane przez inne partie nie licz± siê w wyborczej rywalizacji. Zasadnicza batalia rozegra siê miêdzy Trzaskowskim, a Karolem Nawrockim, kandydatem ca³ego obozu patriotycznego. Decyzja Prawa i Sprawiedliwo¶ci o jego nominacji rozpoczyna pó³roczn± kampaniê, w której wa¿ne bêdzie pozyskanie ka¿dego g³osu. Nie bêdzie to ³atwe, bo rz±d koalicji 13 grudnia u¿yje wszystkich mo¿liwych metod, aby obroniæ szemrane interesy swojego zaplecza. Nale¿y siê obawiaæ, ¿e nie cofnie siê przed fa³szowaniem wyników wyborów, st±d wa¿na bêdzie skuteczna kontrola przebiegu g³osowania. Gdy Polska jest w niebezpieczeñstwie potrzebny jest wysi³ek ka¿dego z nas, przekonywanie nieprzekonanych, udzia³ w wyborczych spotkaniach i wiecach, przeciwdzia³anie k³amstwom i ³amaniu prawa. Wybór miêdzy Polsk± a nibylandi± Platformy i lewicy zale¿y od nas wszystkich.
Ryszard Terlecki
· Napisane przez Administrator
dnia December 02 2024
40 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".