Zacznê od du¿ej sprawy. W S±dzie Najwy¿szym kolejny namiestnik prezydenta RP Aleksander Stêpkowski zast±pi³ poprzedniego Kamila Zaradkiewicza na stanowisku p.o. prezesa SN. Sam pan prezydent pañstwa anga¿uj±c siê w wybory Pierwszego Prezesa SN odwo³uje jednego nieudacznika, który próbowa³ narzuciæ swoje rozwi±zania sêdziom i powo³uje kolejnego namiestnika, bo s± w±tpliwo¶ci, czy jest to sêdzia. Tak, tak ten sam prezydent powo³a³ wcze¶niej pana Stêpkowskiego na sêdziego mimo, ¿e Naczelny S±d Administracyjny wstrzyma³ konkurs sêdziowski. Za to ma inne kwalifikacje jako polityk obozu rz±dz±cego pe³ni±c wcze¶niej funkcjê wiceministra spraw zagranicznych. To wspó³twórca i pierwszy prezes zarz±du fundacji Ordo Iuris, skrajnie konserwatywnej organizacji, która zas³ynê³a z wypowiedzi przeciwko ratyfikowaniu konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet oraz przemocy w rodzinie…
Ten kolejny namiestnik w³adzy wykonawczej w S±dzie Najwy¿szym ju¿ po objêciu funkcji p.o. prezesa SN o¶wiadczy³, ¿e bêdzie kontynuowa³ obrady Zgromadzenia Ogólnego SN w miejscu przerwanym przez poprzednika. Tu warto przypomnieæ, ¿e poprzedni namiestnik nie ustali³ porz±dku obrad tego¿ Zgromadzenia, mówi±c, ¿e sam go bêdzie ustala³. Sam wybra³ komisjê skrutacyjn± o¶wiadczaj±c sêdziom, ¿e ta wybrana przez sêdziów nie jest po jego my¶li i jak prawdziwy „komisarz” sam ustali³ sk³ad komisji skrutacyjnej. Nowy namiestnik o¶wiadczy³, ¿e Zgromadzenie Ogólne bêdzie kontynuowane dalej przy usankcjonowaniu dotychczasowych rozwi±zañ, a zatem ca³kowicie nielegalnych dzia³añ poprzednika. W ten sposób w S±dzie Najwy¿szym, ostoi niezale¿no¶ci w demokratycznych krajach, wprowadza siê tak niecne metody dzia³ania przy wyborze Pierwszego Prezesa S±du Najwy¿szego, co nie wró¿y nic dobrego.
Wreszcie niby ma³a sprawa. W znanym i przez d³ugie lata cenionym programie III Polskiego Radia dochodzi do chamskiej interwencji obecnego kierownictwa tej stacji kwestionuj±cej wybór przez radios³uchaczy utworu Kazika na pierwsze miejsce Listy Przebojów „Trójki”. „Twój ból jest lepszy ni¿ mój” nawi±zuje do odwiedzin cmentarza limuzyn± z ca³± ¶wit± ochroniarzy, przez Jaros³awa Kaczyñskiego w czasie epidemii, gdy przepisy zabrania³y tego innym normalnym ludziom. Mali ludzie, przera¿eni utrat± swoich stanowisk, podjêli dzia³ania, które przypominaj± czasy cenzury. Sama prezes PR za¿±da³a raportu od szefa redakcji muzycznej Trójki, kto utwór Kazika umie¶ci³ w zestawie do g³osowania? Pocz±tkowo wskazywano na nielegalno¶æ wprowadzenia utworu Kazika na listê. Jednak z tego siê wycofano, zdaj±c sobie sprawê, ¿e to w³a¶nie jest cenzura. W tej sytuacji szef „Trójki” domaga siê od radiowca, który liczy g³osy radios³uchaczy o¶wiadczenia, ¿e g³osy zosta³y ¼le policzone. Otrzymuje jednak odmowê i w zamian drog± mailow± zawiesza tego pracownika radia. Jednak kierownictwo ponoæ publicznego radia posz³o w tym kierunku i podjê³o pseudokontrole, które maj± potwierdziæ z góry oraz z sufitu wziête - hipotezy.
Pokazujê te niecne metody dzia³ania serwilistów obecnej w³adzy z nadziej±, ¿e dotrze to do coraz wiêkszej grupy osób. Co prawda sytuacj± w S±dzie Najwy¿szym interesuje siê coraz mniej ludzi, ale afera w kultowej „Trójce” powinna dotrzeæ do tych co siê wychowali na Li¶cie Przebojów „Trójki” oraz do m³odych radios³uchaczy.
S£AWOMIR PIETRZYK
· Napisane przez Administrator
dnia May 22 2020
687 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".