Ostatni tydzieñ w politycznych sporach nie przyniós³ ¿adnych rewelacji. W opozycji nadal trwaj± personalne przepychanki, a listy kandydatów do Europarlamentu wygl±daj± coraz zabawniej. Schetyna usi³uje zbudowaæ listê, w której nie licz± siê pogl±dy i programy, a jedynym celem jest uzyskanie lepszego wyniku ni¿ Prawo i Sprawiedliwo¶æ. Co bêdzie pó¼niej, nie ma wiêkszego znaczenia: wygrana w eurowyborach mo¿e wlaæ trochê optymizmu w zniechêcone szeregi opozycji. A to jest niezbêdne, ¿eby my¶leæ nie tyle o zwyciêstwie w wyborach do Sejmu, ale przynajmniej o w miarê przyzwoitym wyniku. A taki wynik to przedostanie siê na Wiejsk± wa¿niejszych pos³ów Platformy oraz zachowanie ich diet, a przede wszystkim poselskich immunitetów.
Tymczasem w¶ród liderów opozycji trwa k³ótnia o to, na ile w kampanii wyborczej eksponowaæ zamiar przeprowadzenia rewolucji obyczajowej. Jedni domagaj± siê pój¶cia na ca³o¶æ i og³oszenia, ¿e zwi±zki partnerskie bêd± wstêpem do uznania ma³¿eñstw homoseksualistów, a nastêpnie do udzielenia im zgody na adoptowanie dzieci. Inni nieco hamuj± zapêdy radyka³ów i zalecaj± ukrycie lewackiej ideologii pod bardziej umiarkowanymi has³ami. Z tym sporem zbiega siê pomys³ wprowadzania ju¿ teraz do szkó³ zaleceñ ¶wiatowego lobby na rzecz upowszechniania wszelkiego rodzaju patologii, byle tylko zniszczyæ tradycyjne spo³eczeñstwo, zlikwidowaæ rodzinê, zakazaæ kultywowania religii, a narody zast±piæ wielokulturow± mieszank±, zajêt± wy³±cznie zaspokajaniem swoich przyjemno¶ci. Wa¿nym krokiem w tym kierunku ma byæ seksualizacja dzieci, ju¿ od najm³odszych lat, aby pozbawiæ je wszelkich zasad i przyzwyczaiæ do korzystania z rozmaitych uciech bez ¿adnej odpowiedzialno¶ci. Takie lekcje usi³uj± wprowadziæ do szkó³ w³adze Warszawy, a podobno Kraków te¿ przymierza siê do promocji tzw. LGBT.
W powietrzu wisi te¿ gro¼ba strajku w szko³ach, organizowanego przez w³adze ZNP, które za wszelk± cenê usi³uj± wesprzeæ polityczn± opozycjê, wci±gaj±c w to nauczycieli, kosztem uczniów i rodziców. Zwi±zkowi aparatczycy gro¿± bezterminow± przerw± w nauce dzieci i m³odzie¿y, wstrzymaniem klasyfikacji i egzaminów, uniemo¿liwieniem uczniom promocji do wy¿szych klas, a najstarszym zablokowaniem drogi na studia. Niestety, w wy¶cigu o to, kto g³o¶niej protestuje, bierze te¿ udzia³ nauczycielska Solidarno¶æ, przekre¶laj±c piêkn± tradycjê tego zwi±zku. W czasach rz±dów Platformy i PSL zwi±zkowe centrale zadowala³y siê swoimi dobrze p³atnymi etatami i nie o¶miela³y siê nawet pisn±æ w sprawie nauczycielskich pensji. Teraz wola³yby, aby zamiast wyp³acaæ 500 plus na dzieci i emerytalne trzynastki, podnie¶æ wynagrodzenia nauczycielom. To prawda, ¿e ich zarobki s± wci±¿ za niskie, ale za Platformy i PSL by³y o wiele ni¿sze, a zwi±zkowcy strajkami nie grozili. Mo¿na siê obawiaæ, ¿e radykalne has³a wi±¿± siê z walk± o zwi±zkowe posady, a kto g³o¶niej krzyczy, ten ma wiêksz± szansê na bezpieczny zwi±zkowy etat.
Kampania wyborcza dopiero rusza, ale zakoñczy siê jesieni± po parlamentarnych wyborach. Koalicja strachu przed przegran± pozwala przekre¶liæ wszystkie równice i budowaæ listê, która przyniesie wiele niespodzianek. Kto¶ kto zag³osuje np. na dzia³acza PSL czy Platformy, mo¿e siê po og³oszeniu wyniku wyborów dowiedzieæ, ¿e jego g³os zdecydowa³ o zwyciêstwie kandydata SLD czy Nowoczesnej. Czy rzeczywi¶cie dla wyborców opozycji nie ma to ¿adnej ró¿nicy?
Ryszard Terlecki
· Napisane przez Administrator
dnia March 22 2019
1000 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".