Dawno tam nie byli¶my. Dlatego wraz z Leszkiem, pod koniec maja, postanowili¶my odwiedziæ to miejsce i trochê po³owiæ. Co prawda, kana³ ciep³ej wody w okolicach Kujaw w Nowej Hucie (bo o nim mowa), zwany te¿ Kana³em Po³udniowym, lata ¶wietno¶ci ma ju¿ za sob±, ale nadal jest to do¶æ atrakcyjne ³owisko.
Kana³ ma d³ugo¶æ blisko 600 metrów i ¶redni± szeroko¶ci 50 metrów (przy uj¶ciu do Wis³y osi±ga szeroko¶æ oko³o 100 metrów). Dno kana³u jest w miarê równe, ale zamulone. Zachodni brzeg kana³u jest do¶æ stromy, mocno poro¶niêty traw±, krzewami, a miejscami mocno zakrzaczony. Wschodni jest bardziej p³aski, nieco podniesiony ponad wodê lecz sporo na nim drzew i krzaków. Kana³ jest na sta³e po³±czony z Wis³±. Mo¿na ³owiæ w nim leszcze, karasie, p³ocie, okonie, sandacze i sumy. Ponoæ wystêpuj± tam równie¿ karpie i amury.
Choæ prognozy pogody sugerowa³y deszczowy dzieñ, to o szóstej rano, gdy wsiadali¶my do samochodu, niebo by³o tylko lekko przychmurzone i dominowa³o s³oñce. W dobrych humorach dojechali¶my nad wodê. Szybko zmontowali¶my zestawy gruntowe. Postanowili¶my po³owiæ na najbardziej uniwersalne przynêty w ³owisku, w którym od d³u¿szego czasu ani nie ³owili¶my, ani nie sypali¶my zanêty – a takimi uniwersalnymi przynêtami s± jak wiadomo bia³e i czerwone robaki. Zarzucili¶my po dwa zestawy i… pozosta³o czekaæ na pierwsze brania. By³o kilkana¶cie minut przed siódm±.
(Ci±g dalszy za tydzieñ)
Jakub Kleñ
Nad kana³em ciep³ej wody
· Napisane przez Administrator
dnia June 12 2017
1433 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".