Nasz licencjonowany zarządca nieruchomości, zwołując zebranie, informuje wprawdzie o porządku obrad, ale informacji tej nie przesyła na piśmie każdemu z członków wspólnoty. Nie przedstawia też projektów uchwał, które mają być podjęte, nawet jeśli dotyczą bardzo ważnych kwestii, takich jak remont budynku i zaciągnięcie kredytu. Podejmowanie uchwał odbywa się po przedstawieniu problemu w trakcie zebrania, bez głębszej analizy i czasu na zadanie pytań.
Zwoływanie zebrań – to obowiązek zarządu. W jego imieniu przygotowaniem zebrania zajmuje się administrator. Nie informując członków wspólnoty na piśmie o przewidywanym porządku zebrania, administrator naraża siebie, zarząd i całą wspólnotę na to, że uchwały mogą zostać zaskarżone pod pretekstem braku lub nieterminowego zawiadomienia. Podjęte podczas takiego zebrania uchwały prawdopodobnie zostałyby uchylone przez sąd ze względów formalnych, gdyż zarząd czy administrator nie będą w stanie udowodnić zachowania wszystkich wymaganych przez prawo warunków zwołania zebrania. Art. 32 ustawy o własności lokali mówi: 1. O zebraniu ogółu właścicieli lokali zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, zawiadamia każdego właściciela lokalu na piśmie przynajmniej na tydzień przed terminem zebrania.
2. W zawiadomieniu należy podać dzień, godzinę, miejsce i porządek obrad. W wypadku zamierzonej zmiany we wzajemnych prawach i obowiązkach właścicieli lokali należy wskazać treść tej zmiany.
Wymagania te powinny zostać spełnione. Dotyczy to nie tylko informacji o samym zebraniu, lecz także projektów uchwał.
(sp)
· Napisane przez Administrator
dnia January 17 2016
1121 czytań ·
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".