Niewiele zmieni³o siê w stosunku do roku ubieg³ego, je¶li chodzi o przepisy dotycz±ce amatorskiego po³owu ryb, nie zmieni³a siê wysoko¶æ sk³adek. Te ostatnie pozosta³y utrzymane na poziomie roku 2011. Sk³adka roczna podstawowa (niepe³na) wynosi 130 z³, natomiast sk³adka pe³na – 250 z³ (za tê ostatni± mamy prawo do po³owu na wszystkich udostêpnionych do po³owów wodach okrêgu krakowskiego – sk³adka niepe³na wyklucza wêdkowanie na Rabie -od mostu drogowego w Dobczycach do mostu drogowego w Gdowie, Rudawie - od mostu kolejowego powy¿ej drogi Zabierzów-Bolechowice do jazu w Mydlnikach, Szreniawie – od mostu drogowego na trasie Czaple Wielkie – Szczepanowice do m³yna w miejscowo¶ci Kacice oraz na zbiornikach Przylasku Rusieckiego nr 2, 3 i 9 i na zbiorniku Kryspinów).
Warto te¿ przypomnieæ, ¿e na wszystkich wodach obowi±zuje podwy¿szony wymiar ochronny karpia, pstr±ga potokowego oraz sandacza i szczupaka. Karpia mo¿na zabraæ je¶li ma co najmniej 35 cm (dawniej – 30 cm), pstr±ga potokowego 30 cm (dawniej 25 cm) a sandacza i szczupaka – 50 cm (dawniej 45 cm). Obowi±zuje natomiast ca³kowity zakaz zatrzymywania z³owionych lipieni.
By wszystko by³o jasne, przypomnê te¿ limity dobowe z³owionych i zatrzymywanych ryb do zabrania z ³owiska: certa - 5 szt., karp, brzana - 2 szt. (³±cznie), kleñ - 5 szt., leszcz - 10 szt., lin - 4 szt., sandacz i szczupak, boleñ, troæ wêdrowna, troæ jeziorowa, sieja, ³oso¶ - 2 szt. (³±cznie), sum - 1 szt., ¶winka - 3 szt., pstr±g têczowy, pstr±g ¼ródlany - 2 szt. (³±cznie), pstr±g potokowy - 2 szt. (na Rudawie od jazu w Szczyglicach do jazu w Mydlnikach ³±czny limit ryb ³ososiowatych wynosi 1 szt.), wêgorz - 2 szt. £±czny roczny limit po³owu ryb ³ososiowatych oraz karpia, szczupaka i sandacza wynosi 30 szt.
Jeden z kolegów prosi³ o wyja¶nienie, czy mo¿na ³owiæ w Wi¶le poni¿ej stopnia wodnego „Przewóz”? Otó¿ mo¿na, ale z wy³±czeniem oznakowanego odcinka kana³u (od wrót ¶luzy do uj¶cia do Wis³y), w terminie wskazanym na znajduj±cych siê tam tablicach informacyjnych.
Nowohuckich wêdkarzy interesuj± te¿ op³aty w okrêgach nowos±deckim i tarnowskim. Wielu lubi wybraæ siê w tamtej rejony, by powêdrowaæ nad jeziorem ro¿nowskim, czchowskim, nad Popradem czy Dunajcem. To do¶æ droga przyjemno¶æ. Sk³adka roczna uprawniaj±ca do po³owu na wszystkich woda, w³±cznie z prawem do po³owu z ³odzi i spinningowania na wodach górskich wynosi w Nowos±deckiem 300 z³ (bez prawa do spinningowania – 200 z³). Natomiast w Okrêgu Tarnowskim sk³adka pe³na wynosi 200 z³ (podstawowa, obejmuj±ca rzeki, potoki oraz zbiorniki w Czchowie, Bobrownikach Wielkich i Olszynach – 100 z³).
Jakub Kleñ
· Napisane przez Administrator
dnia January 13 2012
1203 czytañ ·
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".