W ostatnim tygodniu karnawa³u Szko³a Podstawowa nr 101 zorganizowa³a Dni Otwarte, czyli przegl±d dorobku artystycznego uczniów. To ju¿ 11 Dni Otwarte, urz±dzone w tym roku z okazji 45-lecia Szko³y i 10–lecia nadania jej imienia Hansa Christiana Andersena.
Dni Otwarte rozpoczê³y siê uroczyst± Msz± ¦wiêt± w Arce Pana, któr± w obecno¶ci wszystkich nauczycieli i uczniów celebrowa³ ks. proboszcz Edward Baniak wraz z ks. W³odzimierzem Szumcem – katechet± SP 101. - Pyta³em ministrantów, czy 45 lat to jest du¿o, czy ma³o. Odpowiedzieli, ¿e 45 lat to ju¿ stara szko³a, a ja w 1965 roku jak raz zdawa³em maturê. Trzeba podziêkowaæ Bogu, ¿e macie fajn± szko³ê, ¿e macie dobrych nauczycieli, ¿e macie dobre tradycje, ¿e wasza szko³a wychowuje dobrych ludzi, a przynajmniej tak chce wychowaæ - mówi³ pra³at Edward Baniak podczas Mszy ¦wiêtej.
Przez nastêpne trzy dni w Szkole 101 odbywa³ siê przegl±d dorobku artystycznego uczniów, zorganizowany pod has³em „W zaczarowanym ogrodzie Andersena”. Rodzice, dziadkowie i zaproszeni go¶cie mieli okazjê podziwiaæ swoje pociechy wystêpuj±ce w scenerii ba¶niowych kwiatów. Obok inscenizacji, przygotowanej z prawie setk± dzieci przez nauczycieli klas m³odszych, mo¿na by³o zobaczyæ przedstawienie ko³a teatralnego uczniów starszych i wystêpy dzieci w jêzyku angielskim. Ju¿ od wielu lat specjalno¶ci± Szko³y 101 jest tworzenie barwnych programów, ze znakomit± aran¿acj± muzyczn± i taneczn±. Uczniowie brawurowo tañcz± polki, walczyki, poloneza, a tak¿e i tañce nowoczesne. W czwartek 11 lutego rano wystêpy uczniów „Stojedynki” mog³y podziwiaæ dzieci z Przedszkola 113 i 116, a po po³udniu emerytowani nauczyciele oraz przyjaciele szko³y, a w¶ród nich S³awomir Góra – przewodnicz±cy Rady i Zarz±du Dzielnicy XVI, hm. Zbigniew Babiuch oraz go¶æ specjalny – ks. Raymond Kondowe z Malawi, który mieszka i pracuje w Arce Pana. Ks. Raymond sprawi³ wszystkim wielk± niespodziankê, gdy na zakoñczenie uroczysto¶ci przy ogromnym aplauzie publiczno¶ci za¶piewa³ pie¶ñ „Gloria” w jêzyku tumbuka.
By³ to magiczny jubileusz w zaczarowanym ogrodzie, który jeszcze raz pokaza³, jak wielki potencja³ artystyczny drzemie w dzieciach i jak znakomicie pracuj± z nimi nauczyciele.
(mm)
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".