W najbli¿szy wtorek, w Muzeum PRL-u – Teatr Ludowy – czy na pewno dla robotników?
Muzeum PRL-u (os. Centrum E1, budynek dawnego kina „¦wiatowid”) serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiêtaj± czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”, które odbêdzie siê we wtorek 23 stycznia o godzinie 17.00. Najbli¿sze spotkanie pt. „Teatr Ludowy – czy na pewno dla robotników?” organizowane jest we wspó³pracy z Teatrem Ludowym. Go¶ciem specjalnym bêdzie Andrzej Franczyk – polski aktor teatralny i filmowy, od 1985 roku wystêpuj±cy na deskach Teatru Ludowego.
Teatr Ludowy rozpocz±³ dzia³alno¶æ 3 grudnia 1955 r. premier± sztuki "Krakowiacy i Górale" Wojciecha Bogus³awskiego. Jego dyrektorem zosta³a Krystyna Skuszanka, która kszta³towa³a gusta odbiorców tworz±c spektakle nowoczesne i ambitne, nie raz zmagaj±c siê z cenzur±. Wspó³pracowa³a z wybitnymi kompozytorami, scenografami, re¿yserami i aktorami. Placówka przyci±ga³a krakowian, a nie nowohucian, gdy¿ repertuar by³ trudny w odbiorze, dlatego ci ostatni go bojkotowali. W sezonie 1957/58 wprowadzono l¿ejszy repertuar. Nie wystarczy³o to jednak i Skuszanka musia³a odej¶æ.
Cykl spotkañ „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Ch³osta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z go¶æmi na temat ich wspomnieñ z okresu PRL-u. Jest to doskona³a okazja do spêdzenia czasu w mi³ej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i warto¶ciowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wyk³ad przybli¿aj±cy temat przewodni.
(f)
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".