Ekologiczne lekcje, wycieczki, szkolenia - to nieliczne z działań edukacyjnych, jakie w ciągu roku zrealizował Krakowski Holding Komunalny S.A., aby przybliżyć mieszkańcom Krakowa właściwe metody postępowania z odpadami.
Rocznie w Krakowie powstaje ponad 300 000 ton odpadów. Chociaż większość nadaje się do recyklingu, zaledwie jedną czwartą z nich segregujemy i odzyskujemy.
Od wspólnego działania wszystkich mieszkańców zależy powodzenie planu gospodarowania odpadami w Krakowie. Dlatego w czerwcu 2014 r. KHK S.A. uruchomił akcję edukacyjną, której główne działania skierowane były do dzieci i młodzieży szkolnej, studentów oraz nauczycieli. W ramach programu zrealizowano warsztaty, w których udział wzięło ponad 5 tys. dzieci. Zorganizowano także liczne wycieczki edukacyjne na Składowisko Odpadów Komunalnych Barycz. Dzięki nim ponad 2 tys. młodych mieszkańców Krakowa mogło przyjrzeć się sortowni odpadów oraz przekonać się, jak obecnie wygląda ich składowanie. Nową wiedzę podczas profesjonalnych szkoleń zdobyło także ponad 500 nauczycieli. Pedagodzy otrzymali nowatorskie pomoce dydaktyczne ukazujące m.in. sposób działania Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów. Jednym z najciekawszych działań był konkurs ekologiczny pn. „Zrób coś przydatnego z czegoś do niczego!”, w którym o cenne nagrody walczyło aż 111 krakowskich placówek dydaktycznych.
Projekt edukacji ekologicznej był częścią projektu mi w Krakowie” realizowanego przez Krakowski Hol Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).
Dla rozwoju infrastruktury i środowiska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Infrastruktura i Środowisko |