Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2024.11.15] Późnoje...
· [2024.11.15] Koniec ...
· Na niedzielę 17 list...
· [2024.11.15] Panika ...
· [2024.11.08] Na list...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Eko energia dla Krakowa już wkrótce!
Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie idzie pełną parą. Z końcem 2015 roku planowane jest zakończenie inwestycji, dzięki której Kraków zyska nową jakość w zakresie gospodarowania odpadami.


Obiekt powstający przy ul. Giedroycia w Nowej Hucie z każdym dniem wygląda bardziej okazale. Mieszkańcy Krakowa mogą już dostrzec wyraźne kontury budynku, który swoim kształtem zaczyna przypominać charakterystyczny projekt architektoniczny ZTPO. Krakowska inwestycja zgodnie z założeniami będzie miała za zadanie utylizować rocznie ok. 220 tys. ton odpadów z terenu miasta. Zakład będzie spełniał wymagania BAT (ang. Best Available Techniques - najlepszych dostępnych technik), gwarantując zachowanie najwyższych standardów ochrony środowiska. ZTPO będzie bezpiecznym dla środowiska i ludzi obiektem podlegającym ciągłemu monitoringowi. Dzięki temu możliwe będzie spełnienie najbardziej rygorystycznych norm. Uruchomienie inwestycji niesie również inne korzyści dla mieszkańców. Zastosowana w ZTPO instalacja zapewni odzysk energii zawartej w odpadach, co pozwoli na produkcję energii cieplnej i elektrycznej w kogeneracji. Pozwoli to miastu uzyskać nowe źródło energii, które zwiększy jego bezpieczeństwo energetyczne.
Zakład powstający w ramach projektu „Program gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie" to obecnie kluczowe przedsięwzięcie Krakowa, które przyczyni się do zmiany sposobu gospodarowania odpadami, przybliżając nas do nowoczesnych wzorców stosowanych w innych krajach unijnych.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi ok. 673 mln zł netto, z czego unijne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko stanowi ok. 372 mln zł. Inwestorem Projektu jest Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie, zaś generalnym wykonawcą południowokoreańska firma POSCO Engineering & Construction Co.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Infrastruktura i Środowisko

 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.06 29,773,951 unikalnych wizyt