TRANSFORMATOR EGZYSTENCJALNY
Wyj±tkowy koncert odbêdzie siê w pi±tek, 10 maja br. w podziemiu ARTzony (os. Górali 4), w przytulnej sali bez krzese³ i miejsc stoj±cych. Do dyspozycji s³uchaczy i Zespo³u bêdzie pod³oga na której bêdzie mo¿na swobodnie usi±¶æ po turecku na p³asko lub jak cesarz – wpó³le¿±c... Muzyka rozleje siê w przestrzeni siêgaj±c swoim najciekawszym brzmieniem nie wy¿ej ni¿ na metr w górê. Kwadrofoniczne efekty brzmieniowe Transformatora Egzystencjalnego sprawi±, ¿e wykonawcy i s³uchacze znajd± siê dos³ownie w centrum muzycznego aktu twórczego bogatego w niespotykane na co dzieñ wra¿enia subsoniczne. Muzyce towarzyszyæ bêdzie projekcja filmów animowanych które przez odpowiednie zabiegi podobne do scratchów znanych z klubowych p³yt winylowych nabior± nowej wyrazisto¶ci i tre¶ci.
Transformator Egzystencjalny to grupa, która d±¿y w swoich improwizacjach do ³±czenia gatunków muzycznych i integracji szeroko pojêtego ¶rodowiska muzycznego poprzez ³±czenie wielu, czêsto odleg³ych stylistycznie brzmieñ. Stylistyka muzyczna Zespo³u zosta³a przez animatora zespo³u Marcina Kapronia narzucona w absolutnie minimalnym stopniu. Powstaj± aran¿acje zbli¿one do new folk, elektrycznego rocka progresywnego, industrial, brzmienia syntetyczne i ca³kowicie akustyczne... Wa¿nym czynnikiem kszta³tuj±cym charakter utworów Zespo³u s± wokale wspó³graj±ce na zasadzie kontrastów pomiêdzy miêkkim, naturalnym ¶piewem Marzeny Boroñ a poddanymi bezwzglêdnym efektom cyfrowym melorecytacjami i wokalizami Ani Pankiewicz.
Rozpoczêcie o godz. 19.00. Wstêp wolny.
„PER£Y MUZYKI”, CZYLI KONCERT AMADEUS TRIO.
Natomiast w sobotê, 11 maja o godz. 17.00 w Klubie Ku¼nia O¶rodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Z³otego Wieku 14) bêdzie mo¿na pos³uchaæ utworów Mozarta, Bacha, Brahmsa, Straussa, Dvoraka i Bizeta w wykonaniu „Amadeus Trio” w sk³adzie: £ukasz Iskrzycki - klarnet , Tomasz Gmyrek - klarnet i Tomasz Ma³kowski – fagot. Ten kameralny zespó³, powsta³y w Bielsku-Bia³ej, dzia³a z powodzeniem Od 1988 roku i stara siê poprzez warstwê instrumentaln± odtworzyæ klimat i styl muzyki czasów klasycznych. St±d nawi±zanie do tej epoki nawet w nazwie zespo³u - "Amadeus Trio" jak równie¿ stosowanie wiernych w szczegó³ach kostiumów, peruk ozdobnych pulpitów oraz preferowanie jako miejsce koncertów obiektów muzealnych lub zabytkowych ¶wietnie koresponduj±cych z nastrojem emanuj±cym z muzyki mistrzów tamtych czasów. Stanowi ona bowiem podstawê repertuaru zespo³u, który ze szczególnym upodobaniem zajmuje siê odtwarzaniem utworów symfonicznych i kameralnych czo³owego przedstawiciela klasycyzmu europejskiego Wolfganga Amadeusza Mozarta. Na koncert wstêp jest wolny.
C-2 PO£UDNIE UNPLUGGED
Tego samego dnia, równie¿ w sobotê 11 maja, ale o godz. 20.00 warto zajrzeæ do kawiarni C-2 Po³udnie (os. Górali 5), gdzie zagrany zostanie rockowy koncert unplugged. Bêdzie te¿ karaoke i afterparty, jednym s³owem - bêdzie siê dzia³o. Muzyka rockowa dobrze siê ma. Sprawd¼cie to! Wstêp wolny.
ANTONIO VIVALDI – GLORIA.
A w najbli¿sz± niedzielê, 12 maja, o godz. 16.00 w ko¶ciele MB. Czêstochowskiej na os. Szklane Domy rozpocznie siê du¿y koncert w wykonaniu Orkiestry Krakowskiej M³odej Filharmonii, Chóru Salt Singers z Bochni oraz Chóru Vox Populi w sk³adzie: Jolanta Kamionka – sopran, Joanna ¦wiêszek – mezzosopran, Karolina Marks, Roksana Roso³ek – skrzypce, Agata Jonczak i Gabriela Szczepaniak – wiolonczela. W repertuarze Koncert a-moll na dwoje skrzypiec i Koncert g-moll na dwie wiolonczele. Przygotowanie chóru Rafa³ Marchewczyk i Maciej Koz³owski dyrygent - Tomasz Chmiel, s³owo - Anna Koz³owska.
Bocheñski Chór Kameralny „Salt Singers” powsta³ w 2004 roku i tworz± go pasjonaci muzyki, zarówno amatorzy, jak i absolwenci szkó³ muzycznych. W swoim dorobku artystycznym ma wystêpy z Eksperymentaln± Scen± Operow± w Krakowie, udzia³ w Koncertach Papieskich organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Bochni oraz w projekcie muzycznym Zbigniewa Wodeckiego „Amabilis”, gdzie wyst±pi³ m.in. z H. Banaszak, E. Uryg±, B. Rybotyck±, J. Wójcickim, J. Radkiem i Krakowsk± M³od± Filharmoni±. Dyrygentem chóru jest Maciej Koz³owski – absolwent Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Krakowie.
Orkiestra Symfoniczna Krakowska M³oda Filharmonia powsta³a przy Zespole Pañstwowych Szkó³ Muzycznych im. M. Kar³owicza. Jej cz³onkowie realizuj± eksperymentalny program pracy w orkiestrze, którego celem jest przygotowanie ich do pracy w orkiestrach profesjonalnych bezpo¶rednio po ukoñczeniu szko³y ¶redniej. Od 2000 roku orkiestra pracuje pod dyrekcj± Tomasza Chmiela – dyrygenta, kompozytora, aran¿era, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. Repertuar zespo³u jest bardzo ró¿norodny i obejmuje utwory ró¿nych epok, od baroku do muzyki wspó³czesnej. Orkiestra Symfoniczna Krakowska M³oda Filharmonia koncertowa³a dot±d z wieloma znakomitymi solistami m.in. Andrzejem Kulk±, El¿biet± Towarnick±, Gra¿yn± Brodziñsk±, Wies³awem Ochmanem, Beat± Rybotyck±, Jackiem Wójcickim, Zbigniewem Wodeckim, Lidi± Jazgar. Orkiestra bra³a udzia³ w premierze s³ynnego oratorium „Nieszpory Lud¼mierskie” Jana Kantego Pawlu¶kiewicza, do s³ów Leszka Aleksandra Moczulskiego i wielokrotnie prezentowa³a go w wielu miastach Polski. Zespó³ czêsto wystêpuje w Filharmonii Krakowskiej, jak równie¿ w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Filharmonii Rzeszowskiej. Wspó³pracuje te¿ z zagranicznymi orkiestrami m³odzie¿owymi m.in. w Niemczech i Szwajcarii.
Na ten koncert wstêp równie¿ jest wolny.
(f)
Ten serwis u¿ywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegl±darki oznacza zgodê na to)Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowi± tylko czê¶æ materia³ów, które w ca³o¶ci znale¼æ mo¿na w wersji drukowanej "G³osu - Tygodnika Nowohuckiego".