Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2024.02.16] Na łowi...
· [2024.02.16] Pozosta...
· Na niedzielę 18 lute...
· [2024.02.16] Totalna...
· [2024.02.09] Nad Bob...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
[2023.12.01] Idą ciężkie czasy
Zlikwidować telewizję publiczną, czy wyrzucić pracujących w niej dziennikarzy, a w ich miejsce przysłać medialną bojówkę i przerobić Telewizję Polską na drugą TVN? Powołać w Sejmie trzy komisje śledcze, najlepiej w sprawach już dawno wyjaśnionych, czy może dołożyć jeszcze czwartą i piątą? Przy okazji zlikwidować komisję do spraw badania rosyjskich wpływów, bo dyskretne kontakty z Rosją jeszcze mogą się przydać. Szybko uchwalić ustawę o „mowie nienawiści” i zamykać do więzienia tych, co będą się upierać, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety albo że na świecie są tylko dwie płcie, a nie sześćdziesiąt. Jeszcze szybciej rozwiązać Centralne Biuro Antykorupcyjne, żeby już nikt nie niepokoił biednego europosła, który pojechał do Brukseli wprost z aresztu śledczego. Zamknąć Instytut Pamięci Narodowej, żeby ubecy mogli spać spokojnie i żeby nikt się nie czepiał ich emerytalnych przywilejów.
Coś więcej? Z pewnością wesoła ekipa Tuska coś jeszcze wymyśli. Rząd totalnej koalicji nie ma programu, połowa jego ministrów nie ma pojęcia o resortach, które będą obejmować, trzeba więc zająć naród efektownymi igrzyskami. Jedni zawyją z radości, że wreszcie pogoni się patriotów i zapędzi Kościół do kruchty, drudzy z kolei będą protestować i zbierać siły do rewanżu. Wszyscy będą zajęci i nikt nie zauważy, że gospodarka idzie na dno, Polska znów nie liczy się w Europie, za to kieszenie co niektórych znów nie mogą pomieścić ruloników ściśniętych gumką banknotów. W Sejmie będzie wesoło dopóki marszałek Hołownia nie nauczy się odróżniać śniadankowej telewizji od sali obrad, a żarciki, którymi sypie podczas konferencji prasowych, nie znudzą się nawet najbardziej „zaprzyjaźnionym” dziennikarzom. Wtedy ktoś spyta czym poważnym zajmuje się aktualnie Sejm, a marszałek będzie rozpaczliwie szukał w pamięci jakiegoś przekonywującego wykrętu.
Prawdziwa zabawa zacznie się wtedy, gdy zziajani ministrowie Tuska popędzą do swoich gabinetów dokonywać przeglądu limuzyn, które dostaną do dyspozycji i trunków, jakie znajdą w służbowych barkach. Rząd będzie zbierał się wieczorami i przeliczał, kto ile zarobi w jakiej spółce, a cygara i dobre wina oraz whisky umilą tę ciężką pracę. Jak już wymieni się dyrektorów departamentów na krewnych i znajomych, w ministerstwach zrobi się nudno i nawet wpadanie na kawę i przeglądanie bieżącej prasy stanie się coraz bardziej uciążliwe. Najpierw w piątek, potem w czwartek ministrowie będą rozjeżdżać się do domów albo na weekendy, dopiero gdy spiętrzą się kłopoty, a problemy zastukają do okien gabinetów, niektórzy odkryją, że nie jest to ta praca, którą lubią najbardziej. A tymczasem na biurkach spiętrzy się korespondencja, różne instytucje zaczną domagać się sprawozdań, teczki spraw niezałatwionych zaczną wypełniać szuflady. Tak skończy się miodowy czas ministrowania i trzeba będzie pomyśleć o wcześniejszej rotacji.
Nie jest to dobry czas na zabawę w rządzenie. Trzeba nadążać za innymi, skoro już obiecano w Berlinie koniec marzeń o wyprzedzeniu, trzeba uzbrajać armię, skoro protektorzy chcą pozbyć się Amerykanów z Europy, trzeba wreszcie zabezpieczyć się na przyszłość, zanim prawica zwycięży w kolejnych państwach, a potem przegoni skorumpowaną lewicę z Brukseli.
Ryszard Terlecki
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.06 26,830,726 unikalnych wizyt