Nawigacja
· Strona główna
· Nowohuckie Linki
· Fotohistorie
· Szukaj
· Dzielnice
· NH - Miejsce dobre do życia
W Głosie
 Felietony
 Miss Nowej Huty -
XXI edycja

 Nowohucianie
 Humor
 Prawnik radzi
Ostatnie artykuły
· [2024.06.28] Lipiec ...
· [2024.06.28] Wakacje
· Na niedzielę 30 czer...
· [2024.06.28] Zdrada ...
· [2024.06.21] 75 lat ...
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Na sprzedaż działka ...
· Akcja poboru krwi
· Krótkie włosy - piel...
· Sekcja rekreacyjna G...
· TBS w nowej hucie?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
[2017.06.24] Powiesić grzejnik wyżej
Wspólnota podjęła uchwałę o wymianie grzejników. Ja postanowiłem w swojej kuchni w ogóle zlikwidować kaloryfer. Wystosowałem pismo do wspólnoty o wyrażenie zgody, ale dostałem odpowiedź odmowną. Jak przekonać zarząd? Czy może być argumentem to, że niektórzy właściciele w naszym bloku mają całkowicie zakręcone grzejniki?

Argumentami, których można użyć (łącznie) są: * zobowiązanie do pokrywania nie tylko kosztów stałych, ale także części kosztów zmiennych (związanych z ogrzewaniem pomieszczeń w nieruchomości wspólnej oraz ciepła „pasożytniczego” przenikającego przez ściany i stropy od sąsiadów; * zobowiązanie do ogrzewania pomieszczenia do temperatury co najmniej kilku stopni powyżej zera nawet w okresach nieobecności zimą; * zobowiązanie do pokrycia strat sąsiadów i wspólnoty mieszkaniowej w przypadku szkód powstałych w okresie zimowym w wyniku zalań spowodowanych zamarznięciem wody w instalacji i jej rozszczelnieniem.
Należy pamiętać, że każdy właściciel lokalu w ramach opłaty za ciepło pokrywa koszty ogrzewania nie tylko swojego lokalu, lecz także pomieszczeń w części wspólnej (pralnie, suszarnie, klatki schodowe). W przypadku braku ogrzewania w lokalu, jest on w rzeczywistości ogrzewany ciepłem „pasożytniczym” przenikającym przez przegrody z sąsiednich lokali o wyższej temperaturze. Systemy opłat za ciepło zawierają zarówno składniki zmienne – proporcjonalne do ilości pobranego ciepła, jak i składniki stałe – opłatę abonamentową oraz składniki zależne od mocy zamówionej: mniejszy pobór ciepła powoduje zmniejszenie tylko opłat zmiennych. Brak ogrzewania pomieszczeń wyposażonych w instalacje wody w okresie dużych mrozów zimą może pociągnąć za sobą zamarznięcie wody w instalacji i jej rozsadzenie: stopienie lodu po podwyższeniu temperatury powoduje zalanie nie tylko danego lokalu, lecz i lokali położonych poniżej. Wydaje się, że prościej można powiększyć kuchnię przez umieszczenie grzejnika wyżej. Zarząd nie powinien mieć zastrzeżeń.
(sp)
 
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)
Prezentowane na stronie internetowej informacje stanowią tylko część materiałów, które w całości znaleźć można w wersji drukowanej "Głosu - Tygodnika Nowohuckiego".
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama


Wygenerowano w sekund: 0.05 28,283,298 unikalnych wizyt