Flamandzka (i nie tylko) Inwazja w Łaźni Nowej
Dodane przez Administrator dnia 16/04/2009 20:09:52
34. Krakowskie Reminiscencje Teatralne, czyli
Flamandzka (i nie tylko) Inwazja w Łaźni Nowej
Festiwal, który istnieje od 1975 roku znowu pojawi się w halach Łaźni Nowej. A razem z nim Flamandowie. Prosto z Belgii!
Needcompany – legendarny już teatr Jana Lauwersa pojawi się w Polsce po raz pierwszy. We wtorek 21 kwietnia o godz. 19.00 zobaczyć będziecie mogli „Pokój Izabeli” – spektakl o życiu kobiety, w którym najważniejsze wydarzenia XX wieku łączą się w zaskakujący, czasem absurdalny i surrealistyczny sposób z historia prywatną. Dzień później, 22 kwietnia o godz. 18.00, Łaźnia Nowa zaprasza na pop operę – „Balladę o Ricky i Ronnym”, everymanach swojego czasu, korzystających z wszelkich uroków wolnej miłości, nie skrępowanych społecznymi konwenansami, których swoboda życia doprowadza na skraj szaleństwa. Przedstawieniom towarzyszyć będzie projekcja filmu „Goldfish Game” w reżyserii Jana Lauwersa i z udziałem aktorów Needcompany. W piątek, 24 kwietnia o godz. 18.00 – kolejna dawka flamandzkiego teatru, tym razem w wykonaniu Victorii Dirka Pauwelsa, która jest nie tyle grupą teatralną, co platformą działań artystycznych. A Few Fine Moments from the Periphery to wieczór, na jaki złożą się m.in.: wykład performatywny „Antologia optymizmu”, solo taneczne „It’s a Man’s Word” oraz festiwalowa koprodukcja - monolog sceniczny „I love you w zaroślach”.
Łaźniową przygodę z Reminiscencjami kończymy w niedzielę 26 kwietnia o godz. 18.30 „Sztuką dla dziecka” – jeleniogórskim spektaklem Teatru im. Norwida. Spektakl Pawła Demirskiego, wyreżyserowany przez Monikę Strzępkę jest bardzo subiektywną wizją alternatywnej historii politycznej Europy. Polityczny horror buffo o tym, że 70 lat temu nazistowskie Niemcy wygrały wojnę i zjednoczyły podbite kraje. Wariacka farsa, która nie pozwala nawet na chwilę oddechu. Czyli – jak zapowiadają organizatorzy – będzie wielogłosowo i współbrzmieniowo!
Szczegółowe informacje o programie Krakowskich Reminiscencji Teatralnych znajdziecie oczywiście w sieci: www.krt.pl
(f)