[2014.02.28] Kto do Europarlamentu?
Dodane przez Administrator dnia 28/02/2014 17:42:33
Najbliższymi czekającymi nas wyborami, będą przedwakacyjne wybory do Parlamentu Europejskiego. Partie polityczne traktują je jako ważny wskaźnik poparcia. A jest to ważne o tyle, że późną jesienią będziemy wybierać przedstawicieli do samorządów, a w roku przyszłym do Sejmu i Senatu.
W poniedziałek, 24 lutego, Radio Kraków podało najnowsze wyniki sondażu przeprowadzonego wśród Polaków. Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się dziś, to prawie co czwarty z głosujących w okręgu 10, obejmującym Małopolskę i Świętokrzyskie, oddałby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość - tak wynika z badań, jakie TNS Polska przygotował dla Radia Kraków i Radia Kielce.
Jeśli chodzi o samą Małopolskę, to 25% deklarujących udział w wyborach zamierza zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość, 13% na Platformę Obywatelską, 6% na PSL i 6% na Twój Ruch Europa Plus. Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskał 3% wskazań, a Polska Razem Jarosława Gowina 4%, Solidarna Polska 3%, natomiast Nowa Prawica - 2%.
Oczywiście to tylko sondaż, na dodatek jeden z wielu, niemniej jednak prawie dwukrotna przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską, pomimo przychylności głównych mediów dla tej ostatniej, jest sygnałem, że w naszym kraju narasta potrzeba zmiany. A jako gwarant tych zmian, postrzegana jest partia Jarosława Kaczyńskiego.
Jan L. FRANCZYK