Koncertowa lekcja nadziei
Dodane przez Administrator dnia 15/04/2016 20:09:18
W środowy wieczór, 6 kwietnia, w Teatrze Łaźnia Nowa, miał miejsce 46. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert wyjątkowy z dwóch względów. Oprócz pięknej muzyki widzowie wysłuchać mogli świadectwa artystki niezwykłej – Moniki Kuszyńskiej, dla której wypadek nie stał się końcem kariery, a początkiem nowego – jak sama mówi – drugiego życia.
Dodatkowo koncert był częścią akcji Pola Nadziei, a podczas jego trwania wolontariusze Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie kwestowali na rzecz podopiecznych. Dla nich, podobnie jak dla artystki, nadzieja to nie tylko słowo-slogan, ale postawa, którą warto zachowywać w każdej chwili. Koncert poprowadziła dyrektor artystyczny cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie? - Lidia Jazgar, która wraz z dr Pawłem Skowronkiem – wiceprezesem zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza powitała przybyłych gości.
Na scenie teatru wystąpiła Monika Kuszyńska wraz z instrumentalistami - saksofonistą Kubą Raczyńskim i Rafałem Stępniem – grającym na instrumencie klawiszowym. Wśród prezentowanych utworów znalazły się zarówno te z solowej płyty wokalistki pt. Ocalona, m.in. Moje Anioły na ziemi, Ocaleni, Nowa rodzę się, Słabość jest siłą, jak i utwór, z którym Monika reprezentowała Polskę w zeszłorocznej edycji konkursu Eurowizji Obudź się i żyj. Artystka wykonała także energetyczny Maj, utwór znany jeszcze z czasów współpracy artystki z zespołem Varius Manx.
Jak już na początku zaznaczyła sama artystka, śpiewa o tym co dla niej ważne, o tym co na nowo odkrywa w swoim życiu po tym, czego doświadczyła i doświadcza na co dzień. Dlatego tak wiele z jej utworów mówi o sile, którą człowiek może odnaleźć w sobie, o tkwiących w nas pokładach energii, które trzeba uruchomić, by przetrwać trudniejszy czas. Szczególnie możliwe jest to kiedy są obok nas bliskie osoby, które wokalistka nazywa Aniołami na ziemi. Muzyka to dla niej także możliwość śpiewania o miłości, która po wypadku na nowo zagościła w jej życiu. Koncert był także lekcją poszukiwania powodów do wdzięczności, których często nie dostrzegamy, a których mamy tak wiele.
Zgromadzona publiczność zgotowała artystce owacje na stojąco. Wraz z zespołem widzowie wykonali na zakończenie utwór Tolerancja. Przez prawie godzinę po koncercie Monika była dostępna dla fanów, rozmawiała, rozdawała autografy, pozowała do zdjęć.
Organizatorzy koncertu: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Hospicjum im. św. Łazarza składają serdeczne podziękowania sponsorom i partnerom, dzięki którym możliwa była realizacja koncertu. Byli nimi: EDF Polska S.A., Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o., Kraków Airport, LOTTO, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, Teatr Łaźnia Nowa, Agencja artystyczna Art. Blue oraz Concept Music Art. Podziękowania kierowane są również do mediów, które objęły koncert swoim patronatem: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski oraz Głos Tygodnik Nowohucki. Partnerami Pól Nadziei byli BP oraz Leyko.
(f)


Fot. AG Studio G. Wawrzonek