45 lat Szkoły 101
Dodane przez Administrator dnia 24/02/2010 17:42:10
W ostatnim tygodniu karnawału Szkoła Podstawowa nr 101 zorganizowała Dni Otwarte, czyli przegląd dorobku artystycznego uczniów. To już 11 Dni Otwarte, urządzone w tym roku z okazji 45-lecia Szkoły i 10–lecia nadania jej imienia Hansa Christiana Andersena.
Dni Otwarte rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Arce Pana, którą w obecności wszystkich nauczycieli i uczniów celebrował ks. proboszcz Edward Baniak wraz z ks. Włodzimierzem Szumcem – katechetą SP 101. - Pytałem ministrantów, czy 45 lat to jest dużo, czy mało. Odpowiedzieli, że 45 lat to już stara szkoła, a ja w 1965 roku jak raz zdawałem maturę. Trzeba podziękować Bogu, że macie fajną szkołę, że macie dobrych nauczycieli, że macie dobre tradycje, że wasza szkoła wychowuje dobrych ludzi, a przynajmniej tak chce wychować - mówił prałat Edward Baniak podczas Mszy Świętej.
Przez następne trzy dni w Szkole 101 odbywał się przegląd dorobku artystycznego uczniów, zorganizowany pod hasłem „W zaczarowanym ogrodzie Andersena”. Rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy występujące w scenerii baśniowych kwiatów. Obok inscenizacji, przygotowanej z prawie setką dzieci przez nauczycieli klas młodszych, można było zobaczyć przedstawienie koła teatralnego uczniów starszych i występy dzieci w języku angielskim. Już od wielu lat specjalnością Szkoły 101 jest tworzenie barwnych programów, ze znakomitą aranżacją muzyczną i taneczną. Uczniowie brawurowo tańczą polki, walczyki, poloneza, a także i tańce nowoczesne. W czwartek 11 lutego rano występy uczniów „Stojedynki” mogły podziwiać dzieci z Przedszkola 113 i 116, a po południu emerytowani nauczyciele oraz przyjaciele szkoły, a wśród nich Sławomir Góra – przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XVI, hm. Zbigniew Babiuch oraz gość specjalny – ks. Raymond Kondowe z Malawi, który mieszka i pracuje w Arce Pana. Ks. Raymond sprawił wszystkim wielką niespodziankę, gdy na zakończenie uroczystości przy ogromnym aplauzie publiczności zaśpiewał pieśń „Gloria” w języku tumbuka.
Był to magiczny jubileusz w zaczarowanym ogrodzie, który jeszcze raz pokazał, jak wielki potencjał artystyczny drzemie w dzieciach i jak znakomicie pracują z nimi nauczyciele.
(mm)