Piąta edycja konkursu historycznego OD WANDY DO SENDZIMIRA
Dodane przez Administrator dnia 13/10/2005 21:42:07
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie historycznym „Od Wandy do Sendzimira”.
Rozszerzona zawartość newsa
Głównym założeniem cieszącego się coraz większą popularnością konkursu jest poszerzenie wiedzy o historii, tradycjach, zabytkach, wybitnych postaciach i dziedzictwie kulturowym ziem wchodzących w skład pięciu nowohuckich dzielnic: Czyżyn, Mistrzejowic, Bieńczyc, Grębałowa i Nowej Huty. W tym roku konkurs będzie obejmował okres od czasów legendarnej Wandy do 1918 roku.
Szkoły uczestniczące w konkursie reprezentowane będą przez czteroosobowe ekipy, które należy zgłosić do 24 października br. na karcie zgłoszenia (wzór karty do pobrania na stronie: www.okn.edu.pl, pod tym samym adresem pobrać można także szczegółowy regulamin konkursu), a wypełnioną kartę przesłać pod adresem: Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5, lub faxem pod numer: 644-27-65. Dla młodzieży zgłoszonej do konkursu przewidziane są m. in. wykłady, warsztaty, spotkania tematyczne oraz wyprawy edukacyjne z historykiem sztuki Maciejem Miezianem, które odbywać się będą w każdą drugą sobotę miesiąca. Finał konkursu odbędzie się w II połowie kwietnia 2006 r.
Współorganizatorami konkursu są Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nowej Huty. Honorowy patronat obejmują Rady Dzielnic: XIV, XV, XVI, XVII i XVIII. Patronat medialny sprawuje „Głos-Tygodnik Nowohucki”. Konsultantem programu jest historyk Jan Franczyk – redaktor naczelny „Głosu-Tygodnika Nowohuckiego”.
Inauguracja konkursu z wykładem Macieja Mieziana i zwiedzaniem klasztoru OO. Cystersów nastąpi w środę 26 października br. Zbiórka reprezentacji szkolnych o godz. 13.00 przed wejściem do furty opactwa przy ul. Klasztornej 11.
Szczegółowych informacji o konkursie udziela Piotr Skucha, tel. 644-27-65 wewn. 17.
(f)