Konkurs rozstrzygnięty ŁĄKI NOWOHUCKIE MAJĄ SWOJE LOGO
Dodane przez Administrator dnia 11/12/2008 19:38:09
Projekt Magdaleny Ziemiańskiej zdobył pierwszą nagrodę w konkursie na logo użytku ekologicznego Łąki Nowohuckie.
Konkurs został ogłoszony przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w październiku br. Adresowany był do wszystkich twórców – zarówno tych profesjonalnych jak i amatorów. Logo miało odwoływać się do wartości przyrodniczych, krajobrazowych i rekreacyjnych Łąk Nowohuckich, podkreślać atuty użytku ekologicznego oraz zawierać nazwę „Łąki Nowohuckie”.
Na konkurs wpłynęło 11 projektów. Ich oceny dokonało powołane przez organizatorów jury, składające się z przedstawicieli Wydziału Kształtowania Środowiska UMK (Jolanta Sendur), Fundacji Miejski Park i Ogród Zoologiczny (Miłosz Podwika), Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (Jędrzej Bobowski) oraz Stowarzyszenia Łąki Nowohuckie (Halina Ordys – Skibińska). Jednogłośnie wybrano projekt Magdaleny Ziemiańskiej. Jej pracę uznano za oryginalną i pomysłową a co najważniejsze jednoznacznie kojarzącą się z użytkiem ekologicznym Łąki Nowohuckie. Duże znaczenie miał też dobór koloru i kroju pisma. Logo będzie wykorzystywane w materiałach promocyjnych i edukacyjnych, w wydawnictwach, w mediach oraz na stronach internetowych dot. Łąk Nowohuckich
W ubiegły czwartek Magdalena Ziemiańska odebrała z rąk przedstawiciela Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida nagrodę, iPoda, ufundowaną przez Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz list gratulacyjny od Stowarzyszenia Łąki Nowohuckie.
(mh)