Szkoła Podstawowa nr 85 im. ks. Kazimierza Jancarza ma swój nowy SZTANDAR SZKOŁY
Dodane przez Administrator dnia 04/12/2008 22:06:52
W sobotę 29 listopada br. w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach odbyła się uroczystość poświęcenia, ufundowanego przez grono nauczycielskie, sztandaru Szkoły Podstawowej nr 85 im. ks. Kazimierza Jancarza.
Sztandar poświęcony został podczas koncelebrowanej Mszy św. odprawionej pod przewodnictwem ks. Grzegorz Kufel, wieloletni katecheta w SP 85, który Eucharystię sprawował w ornacie używanym przez Patrona szkoły. Nabożeństwo odprawione zostało w dolnej kaplicy mistrzejowickiego kościoła, w miejscu, gdzie w stanie wojennym odprawiane były słynne czwartkowe Msze św. za Ojczyznę. Po akcie poświęcenia przedstawiciele uczniów złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. W uroczystości wziął udział brat księdza Jancarza, Karol Jancarz z małżonką Anną. Po zakończeniu nabożeństwa nauczyciele wraz z młodzieżą i zaproszonymi gośćmi przeszli do budynku szkoły, gdzie grono pedagogiczne przygotowało dla wszystkich część artystyczną i okolicznościowy poczęstunek.
- Młodzież bardzo głęboko przeżyła sobotnią uroczystość. Z uwagą słuchała kazania ks. Grzegorza, który przypomniał postać Patrona naszej szkoły. Jestem przekonana, że w czasach, gdy upada wiele autorytetów, tak ważne staje się przypominanie tych, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny, dla obrony patriotyzmu, dla służby drugiemu człowiekowi. Takie uroczystości, jak sobotnie poświęcenie sztandaru, są najlepszą lekcją wychowawczą – powiedziała nam dyrektor szkoły Barbara Nowak.
Na nowym sztandarze znajduje się wyhaftowany profil ks. Kazimierza Jancarza z nazwą szkoły, a po stronie przeciwnej Orzeł Biały i napis: „Bóg – Honor – Ojczyzna”.
(f)