UDANA NIEDZIELA Z WANDĄ
Dodane przez Administrator dnia 03/07/2008 19:58:24
W ubiegłą niedzielę, 29 czerwca br. na terenach zielonych pomiędzy os. Centrum E, a Nowohuckim Centrum Kultury, odbył się tradycyjny wielki festyn rodzinny „Niedziela z Wandą”, którego organizatorami byli Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że na festyn przyszły setki rodziców z dziećmi.
Wśród gości, których powitał rozpoczynając festyn, przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta, Edward Porębski, znaleźli się m. in. radni Miasta Krakowa i radni nowohuckich Dzielnic, władze Miasta Krakowa, dyrektorzy nowohuckich placówek kultury. Wśród gości obecna była również członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji,
minister Barbara Bubula oraz dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK Stanisław Dziedzic.
Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się m. in. pokazy Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej, konkursy rodzinne, gry i zabawy dla dzieci, a także możliwość skorzystania z bezpłatnych badań i porad lekarzy i pielęgniarek ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Atrakcją niedzielnego popołudnia były też koncerty zespołów „Norfolk”, „Yes Kiez Sirumem” oraz występ Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej. Zebrana publiczność oklaskiwała zarówno występ przedszkolaków, które zaprezentowały się mimo rozpoczętych wakacji, jak i harleyowców, którzy zjawili się na swoich ciężkich motocyklach.
W trakcie festynu lekarze i pielęgniarki wykonali 102 badania EKG, 382 pomiary poziomu cukru we krwi, 356 pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, udzielono 111 porad lekarskich, 181 porad pielęgniarskich, a 46 osób ratownicy medyczni przeszkolili w zakresie zabiegów reanimacyjnych. W trakcie wspólnej zabawy prowadzona była kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie.
(f)