OSTATNIA KRONIKA PRZED WAKACJAMI!
Dodane przez Administrator dnia 20/06/2008 12:39:11
135 wydanie Nowohuckiej Kroniki Filmowej będzie ostatnim przed wakacjami. Ekipy muszą trochę odpocząć, a w „Sfinksie” od 4 lipca będzie trwać przerwa urlopowa. Ale ta ostatnia Kronika zapowiada się interesująco.
Pierwszy felieton nosi tytuł „Order dla Boba”. Bob Bellew to wolontariusz i instruktor tańca z Wielkiej Brytanii, który powołał do życia Drużynę Gimnastyki i Tańca w ramach Stowarzyszenia Sportowego School Hamlets. Drużynę tworzą bardzo młodzi instruktorzy tańca, wychowankowie Boba z różnych stron Świata. W Krakowie w treningach tańca wzięły udział dzieci z wielu szkół. W Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 5 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyła się uroczystość nadania Bobowi owego Orderu.
Następnie Kronika zaprosi swoich widzów do Centrum Administracyjnego dawnej Huty im. Lenin. Leszek Sibila i Maciej Miezian, historycy z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Oddział Dzieje Nowej Huty oprowadzają nocą po wnętrzu zabytkowego gmachu. Jest to okazja do odwiedzenia miejsca, do którego przez dziesięciolecia nie mieli wstępu "zwykli śmiertelnicy" a i dziś, aby zobaczyć budynek od środka, wymagana jest przepustka. O wizycie tak wyjątkową porą jak niemal północ rzecz jasna mowy być nie może. Wyjątkowo udało się to Nowohuckiej Kronice Filmowej.
Na zakończenie temat jak najbardziej aktualny w obliczu nadchodzącego zakończenia roku szkolnego. "Co się stało z naszą klasą" - śpiewał Jacek Kaczmarski. Uczniowie XII Liceum Ogólnokształcące, maturzyści 2008, opowiadają o swoich planach życiowych, niepokojach i marzeniach. 
135 Nowohucka Kronika Filmowa pokazywana będzie od piątku 20 czerwca do czwartku 3 lipca przed każdym seansem w Kinie Studyjnym „Sfinks”, a także w programie Telewizji Kraków w poniedziałek 24 czerwca o godz. 8.45 i 19.50.
(as)