Cygańska baśń w Łaźni Nowej
Dodane przez Administrator dnia 06/06/2008 15:08:24
W dniach 6 i 7 czerwca na dużej scenie Łaźni Nowej będzie można zobaczyć spektakl, który zachwycił już tysiące widzów w całej Polsce. Romowie grający i śpiewający na żywo oraz barwne kostiumy i ptasia konwencja przedstwienia gwarantują niezapomniane przeżycia. "Krwawe Wesele, czyli muzyczna opowieść o cygańskim sercu" to historia dwojga romskich kochanków, których dusze zmienione w ptaki snują historię tragicznej miłości.
Baśniowe tony hiszpańskiej poezji Lorci przeplatają się z muzyką graną na żywo przez nowohuckich Romów z zespołu Kałe Jakha (Czarne Oczy). W przedstawieniu występuje romski pieśniarz z Augustowa – Adam Kozłowski, który swym fenomenalnym głosem urzekł już niejednego widza. „Krwawe Wesele...” tworzy niesamowitą atmosferę bajkowego lasu, w którym spotykają się ptaki – zaklęte dusze nieżyjących już ludzi. Nad grobem nieszczęśliwie zakochanego Roma wspominają miłość, która doprowadziła do tragedii.
Scenariusz i reżyseria : Bartosz Szydłowski, scenografia i inscenizacja: Małgorzata Szydłowska, oryginalna muzyka cygańska grana na żywo : Adam Kozłowski i zespół „ KAŁE JAKHA”( Czarne Oczy) Zenona Bołdyzera w składzie: Franciszek Gabor, Zbigniew Gabor, Vasyle Ghiocel, Stefan Ghiocel, aranżacja muzyczna, kompozycje i efekty dźwiękowe: Andrzej Bonarek, animacja komputerowa: Dawid Kozłowski. Występują: Alicja Bienicewicz / Ziuta Zającówna, Tomek Radawiec, Adam Kozłowski, Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, Mateusz Janicki / Wiktor Loga Skarczewski, Tomasz Sobczak, Edyta Torhan, Edward Wnuk
(f)

Na ostatnie pokazy w tym sezonie zapraszamy do Teatru Łaźnia Nowa na os. Szkolne 25 6 i 7 czerwca 18.oo. Bilety na spektakl można rezerwować telefonicznie: 012 680 23 40 lub mailowo: rezerwacja@laznianowa.pl.