XIII Nowohucka Wiosna Muzyczna OD LISZTA DO HERBERTA
Dodane przez Administrator dnia 08/05/2008 17:26:24
Przed nami kolejna porcja majowych muzycznych wzruszeń. Już w ten piątek, 9 maja o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza na os. Centrum E, bl. 2 rozpocznie się koncert: Operacja „Steinway” D-374. Wystąpią: Piotr Machnik, Agnieszka Kawula. Julia Kociuba i Maciej Wota. W programie: F. Chopin, F. Liszt, F. Haydn i S. Prokofiew. Wstęp wolny. Natomiast w sobotę 10 maja o godz. 20.00 zapraszamy do Klubu „Kuźnia” (os. Złotego Wieku 14) na muzyczno-fotograficzne spotkanie „Tango argentino”. Wernisażowi fotografii znanego krakowskiego fotografika Stanisława Markowskiego towarzyszyć będzie fortepianowy koncert autora prezentowanych fotografii. Śpiewać będzie Magdalena Lechowska, a całość uświetni występ tancerzy z grupy „Teraz Tango”. Wstęp wolny.
W poniedziałek, 12 maja br. o godz. 18.00 organizatorzy XIII Nowohuckiej Wiosny Muzycznej zapraszają do kościoła św. Bartłomieja w Mogile, gdzie rozpocznie się wieczór poetycko-muzyczny „We mnie jest płomień, który myśli”. Z poezją Zbigniewa Herberta wystąpią: Bożena Adamek (aktorka Teatru im. J. Słowackiego) i Marek Litewka (aktor Teatru Bagatela). Recytacji towarzyszyć będzie muzyka gitarowa w wykonaniu Rocha Modrzejewskiego. Wstęp wolny.
W środę, 14 maja br. o godz. 18.00 Klub „Kuźnia” zaprasza do kręgu muzyki wiedeńskiej z zespołem „Amadeus Trio”. Wystąpią: Łukasz Iskrzycki (klarnet), Tomasz Gmyrek (klarnet) oraz Tomasz Małkowski (fagot). W programie utwory W. A. Mozarta – „Don Giovanni”, „Czarodziejski flet”, Wesele Figara”, „Divertimenti” i fragmenty innych utworów. Na ten wieczór wstęp również jest wolny.
(f)


XIII Nowohucką Wiosnę Muzyczną zainaugurował koncert „Wiosna z Vivaldim”, który odbył się 4 maja br. w bazylice Ojców Cystersów w Mogile.
Fot. Grzegorz Ziemiański