W najbliższą niedzielę, 11 maja w Alei Róż Krwawe Wesele wśród róż i historii
Dodane przez Administrator dnia 08/05/2008 17:26:02
„Krwawe Wesele” to spektakl, który zachwycił i wzruszył setki widzów w Krakowie, Legnicy, Olsztynie oraz Chorzowie. Teraz tę baśniową historię artyści Łaźni Nowej opowiedzą w sercu Nowej Huty. Na jeden wieczór Aleja Róż zamieni się w las – świat ptaków (zgodnie z cygańskimi wierzeniami, dusze ludzkie po śmierci zmieniają się w ptaki), w którym przedstawiona zostanie historia nieszczęśliwej miłości i tragedia, jaka z niej wynikła. W spektaklu baśniowa konwencja hiszpańskiej poezji Garcii Lorci przeplata się z muzyką graną na żywo przez nowohuckich Romów z zespołu Kale Jakha (Czarne Oczy). W przedstawieniu występuje także romski pieśniarz Adam Kozłowski, który swym fenomenalnym głosem urzekł już niejednego widza. Intrygująca scenografia, ptasia konwencja, muzyka grana na żywo oraz barwne kostiumy stworzą niesamowitą atmosferę baśniowego świata w Alei Róż.
W programie: 19.45 – otwarcie wejść na miejsce spektaklu, 20.15 – prezentacja filmu „Przestrzeń ryzyka. Łaźnia Nowa” produkcji TVP Kultura, ok. 20.45 – rozpoczęcie spektaklu..
+ + +
Scenariusz i reżyseria: Bartosz Szydłowski. Scenografia i inscenizacja: Małgorzata Szydłowska. Oryginalna muzyka cygańska grana na żywo: Adam Kozłowski i zespół "Kałe Jakha" (Czarne Oczy) Zenona Bołdyzera w skladzie: Franciszek Gabor, Zbigniew Gabor, Vasyle Ghiocel, Stefan Ghiocel, Paweł Mirga. Wystąpią: Ziuta Zającówna, Tomek Radawiec, Adam Kozłowski, Kalina Hlimi-Pawlukiewicz. Mateusz JAnicki, Tomasz Sobczak, Edyta Torhan i Edward Wnuk
(f)