Gala Operetkowa w Nowej Hucie
Dodane przez Administrator dnia 19/08/2023 09:27:46
Utwory Straussa czy Kálmána, wspaniała orkiestra, porywający i uzdolnieni soliści – najpiękniejsze arie zabrzmią ponownie dla mieszkańców Nowej Huty. W podróż przez romantyczny i roztańczony świat operetki zapraszamy 26 sierpnia o godz. 19.00. To będzie wyjątkowy dzień dla wszystkich melomanów.
Muzyka lekka, łatwa i przyjemna – zwykło się mówić o operetce, jednak chwytliwe melodie to nie wszystko! Najwięksi twórcy gatunku – Johann Strauss (syn) czy Emmerich Kálmán – byli nie tylko mistrzami w komponowaniu arcydzieł, ale również bystrymi obserwatorami i komentatorami życia społecznego swojej epoki. Podczas sierpniowej gali wyruszymy w czasy, w których na ulicach Wiednia eleganckie walce przeplatały się z ognistymi czardaszami. To nie tylko rozrywka, ale także spotkanie z żywą historią.
„Gala Operetkowa w Nowej Hucie ma wieloletnią historię i jest jednym z najpiękniejszych momentów integrujących mieszkańców tej dzielnicy naszego miasta. Bardzo się cieszę, że również w tym roku tradycji stanie się zadość. Serdecznie zapraszam do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru razem z nami” – zachęca Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
W ostatnią sobotę sierpnia na plenerowej scenie Nowohuckiego Centrum Kultury zabrzmi aż 15 nie tylko operetkowych przebojów, w tym: Czardasz Silvy z Księżniczki czardasza, aria Barinkaya z Barona cygańskiego i New York, New York z filmu pod tym samym tytułem. W programie nie zabraknie także nieoficjalnego neapolitańskiego hymnu O sole mio oraz ponadczasowych polskich przebojów, takich jak Nie bądź taki szybki Bill czy Brunetki, blondynki. W tę wyjątkową, muzyczną podróż w przeszłość zabiorą nas soliści krakowskiej sceny operowej: Agnieszka Kuk, Paula Maciołek, Michał Kutnik, Adam Sobierajski. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego.
Zapraszamy 26 sierpnia 2023 roku o godz. 19.00 przed scenę plenerową Nowohuckiego Centrum Kultury. Koncert jest bezpłatny. Na teren wydarzenia można wejść od godz. 18.00. Na widowni dostępna będzie strefa dla osób z niepełnosprawnością ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich. Gala Operetkowa jest organizowana przez Miasto Kraków i KBF we współpracy z Operą Krakowską.
(f)