WIWAT WAKACJE W NOWEJ HUCIE!
Dodane przez Administrator dnia 23/06/2019 15:45:34
Przy imprezach odbywających się w plenerze, każdy organizator marzy o pięknej pogodzie. Taka też dopisała w minioną sobotę 15 czerwca, kiedy w Krakowie odbywało się dużo wydarzeń. Jednym z nich był 59. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zatytułowany Wiwat Wakacje, którego scena stanęła nad Zalewem Nowohuckim.
Piękne słońce i wysokie temperatury już od rana przyciągały nad Zalew mieszkańców Nowej Huty. Koncert zaplanowany jako wydarzenie międzypokoleniowe – dla młodszych i starszych miłośników dobrej zabawy rozpoczął się o godz. 16.00. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu piosenki Żonkilowy Song, organizowanego przez Hospicjum św. Łazarza. Z poruszającą piosenką Co się śni niewidomym wystąpiła Oliwia Stefańczyk. Następnie wystąpiła Wiktoria Poszwa ze Świetlicy Wiejskiej w Rudnie z piosenką Zamienię małe „M”, która podczas konkursu Żonkilowy Song otrzymała wyróżnienie specjalne. Grand Prix konkursu zdobyła Grupa wokalno-aktorska AGT, również ze Świetlicy Wiejskiej w Rudnie z utworem Jaki piękny świat.
Kolejną z gwiazd koncertu Wiwat Wakacje, był zespół Jakubowe Muszelki. Ten niezwykły muzyczny kolektyw z Więcławic Starych wyrósł w rodzinie Elżbiety i Leszka Hinców, których dzieci uczyły się gry na instrumentach. Z czasem do zespołu zaczęły dołączać inne dzieci, by dziś tworzyć już blisko 30-osobowy zespół. Jakubowe Muszelki działają od 2008 roku i mają już 4 płyty na swoim koncie.
Choć temperatura na widowni była bardzo wysoka, zarówno dzięki pogodzie, jak i muzycznym występom, to słupki atmosferowej temperatury poszły jeszcze bardziej w górę, kiedy na scenie pojawił się gość specjalny 59. koncertu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – ulubieniec krakowskiej publiczności Jacek Wójcicki. Z charakterystyczną dla siebie klasą, ale i zalotnym żartem, wykonał dla publiczności koncert, na który złożyły się znane i lubiane przeboje. W repertuarze znalazły się m.in. Niepewność, Już taki jestem zimny drań, Zaklinam czas czy Nie dokazuj Miła. Oczywiście publiczność nie wypuściła artysty od razu, dlatego po gromkich brawach Jacek Wójcicki wykonał na bis piosenkę Jesteśmy na wczasach.
59. spotkanie z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! utrzymane w bardzo radosnym nastroju poprowadziła równie serdeczna dyrektor artystyczna cyklu - Lidia Jazgar. Przy scenie nad Zalewem nie zabrakło oczywiście wolontariuszy Hospicjum św. Łazarza, którzy zachęcali zgromadzonych do wsparcia hospicyjnego dzieła pomocy chorym. Za wszelkie wsparcie Hospicjum i Organizatorzy cyklu składają wszystkim gorące podziękowania.
Wydarzenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie wsparcie firm i instytucji, którym Organizatorzy cyklu: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pragną wyrazić swoją wdzięczność. Koncert odbył się przy wsparciu Miasta Kraków. Projekt zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerami cyklu byli: PPU „Fares” Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie., Agencja Art. Blue
a patronat medialny sprawowali: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, Dziennik Polski. Szczególnie serdeczne podziękowania dla Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie - komendanta starszego kapitana Marka Chwały - za pomoc przy organizacji koncertu i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom koncertu oraz dla Nowohuckiego Centrum Kultury – dyrektora Zbigniewa Grzyba – za użyczenie części krzeseł dla uczestników koncertu.
(f)


Fot. AG Studio G. Wawrzonek