CZERWIEC POD ZNAKIEM NOWOHUCKICH PIKNIKÓW
Dodane przez Administrator dnia 23/05/2019 20:43:58
Choć nie zabrzmiał jeszcze ostatni dzwonek w szkołach, a wizja wakacyjnego urlopu dopiero jaśnieje na horyzoncie wielu z nas, słoneczne dni już teraz kuszą wypoczynkiem na świeżym powietrzu, budząc chęć do zabawy w długie ciepłe wieczory. Kalendarz nowohuckich wydarzeń w czerwcu wypełniony jest licznymi piknikami i festynami. Wiele z nich to propozycje klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.
W tym roku zapraszamy nowohucian do wielopokoleniowej podróży w czasie i przestrzeni - w świat bajek i muzyki, w przestrzeń kosmiczną i nie tak odległe lata PRL. Gwarantujemy moc wrażeń i urozmaiconą rozrywkę, ulubione dziecięce igraszki i atrakcyjne zajęcia dla starszych uczestników, konkursy z nagrodami, loterie fantowe, występy zespołów muzycznych i zabawy taneczne. Udział w festynach jest bezpłatny.
Już 2 czerwca Klub Zakole zaprasza na Piknik Rodzinny, podczas którego najmłodsi przeniosą się do świata bajek, by szukać tam ukrytego skarbu. Starszym niedzielne popołudnie umilą występy artystyczne, zabawy i konkursy z nagrodami.
6 czerwca na Truskawkowy Dzień Dziecka zaprasza Klub Karino. Impreza zdążyła już zyskać sporą renomę wśród mieszkańców osiedli Chałupki, Branice, Wolica. Chętnie uczestniczą w niej także osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Popularnością wśród lokalnych gospodyń cieszy się konkurs na najsmaczniejsze ciasto truskawkowe. Rywalizacja jest zacięta i stoi na wysokim poziomie sztuki kulinarnej ku radości pozostałych uczestników imprezy, którzy po zakończeniu konkursu mają okazję skosztować przygotowanych ciast.
Na kolejną edycję rodzinnego Święta Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom, które odbędzie się 8 czerwca, zapraszają Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czyżyny” oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14, na którego terenie odbędzie się wydarzenie. W tym roku tematem przewodnim będzie KOSMOS, a uczestnicy zostaną zaproszeni do astronautycznej strefy zabaw, w której czekać będzie na nich m.in. budowanie kosmicznych Czyżyn Marzeń. W czasie trwania imprezy będzie można skorzystać z wielu innych atrakcji i warsztatów.
Dobę po festynie w Czyżynach na Dzień Łuczanowic. Niezapomniane lata PRL-u zaprasza Klub Aneks, który dekoracjami, ubiorami oraz tematyką zabaw i konkursów nawiąże do czasów szczęśliwie minionego systemu. Poza tym w programie liczne atrakcje dla dzieci, na scenie trwać będą występy taneczne i wokalne, a uczestnicy będą mogli wziąć udział w tradycyjnej loterii fantowej. Festyn zwieńczy zabawa taneczna.
15 czerwca Klub Herkules zaprasza na prawdziwie ułańskie disco z okazji Dnia Branic. W klimat dyskotekowej zabawy wprowadzi prowadzący imprezę Krzysztof Karolczyk, zapraszając do wspólnych tańców, konkursów i rozgrywek. Na scenie wystąpią dzieci i przedszkolaki ze szkoły w Branicach, Zespół Nutki oraz zespół taneczny z Branic. Swoje umiejętności zaprezentują członkowie Krakowskiego Szwadronu Ułanów, a dla gości festynu przewidziano przejażdżki na koniach i w dorożce.
Tego samego dnia odbędzie się Piknik Osiedlowy przy Klubie Zgody. W programie liczne zabawy podwórkowe, kącik plastyczny, gry stolikowe, puszczanie baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, szarfą i woreczkami, kręgle oraz inne atrakcje.
Plenerowy miesiąc zakończymy 29 czerwca Dniem Krzesławic w klubie o tej samej nazwie. Pamiętając o 70-leciu powstania Nowej Huty będziemy bawić się, sięgając po muzyczne hity i szlagiery tworzone od lat 50-tych XX wieku, podróżując z lokalnymi wykonawcami przez kolejne dekady - muzycznie barwne, szalone i zwariowane.
Szczegółowe informacje na temat wydarzeń i przewidzianych atrakcji, konkursów i występów znaleźć można na stronie internetowej Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta – www.krakownh.pl
Łukasz Kraczka

Program wydarzeń:
2.06, godz. 15.00-18.00: Piknik Rodzinny - Klub Zakole, ul. Zakole 31
6.06, godz. 11.00-14.00: Truskawkowy Dzień Dziecka - Klub Karino, ul. Truskawkowa 4
8.06, godz. 15.00-20.00: Święto Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom - teren ZSO nr 14, os. Dywizjonu 303
9.06, godz. 16.00: Dzień Łuczanowic. Niezapomniane lata PRL-u - boisko przy ul. A. Mycielskiego
15.06, godz. 16.00: Dzień Branic - ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29
15.06, godz. 16.00-18.00: Piknik Osiedlowy – Klub Zgody, os. Zgody 1
29.06, godz. 16.00-22.00: Dzień Krzesławic - Klub Krzesławice, ul. M. Wańkowicza 17.


Tak bawiono się w ubiegłym roku na Święcie Czyżyn.
Fot. Łukasz Kraczka