Pyszna kawa i dobre słowo – Nadzieja Cafe & Rest
Dodane przez Administrator dnia 09/05/2019 23:22:56
Pierwsza chrześcijańska kawiarnia w Nowej Hucie powstała przy kościele Arka Pana, ul Obrońców Krzyża 1. Trzeba otwarcie powiedzieć, że od razu zyskała uznanie mieszkańców. Przychodzą z ciekawości a na miejscu dostają pyszne jedzenia i… dobre słowo, bo stojący „za barem” Rafał, Robert i Kasia są niezwykle ciepłymi i serdecznymi ludźmi.
Kawiarnia znajduje się w budynku w którym mieszkają siostry zakonne, wejście „od podwórka”. Oprócz klimatycznego wnętrza proponuje miejsca w ogródku. Otwarta jest codziennie od 10:00 do 21:00. Oprócz kawy i deserów serwowane są tu również posiłki z autorskiej kuchni (pajdy, pasty, makarony). Każdego dnia od 12:00 można zjeść pyszny lunch w cenie 15 zł (zupa i drugie danie). Na miejscu można również nabyć książki, pamiątki, a szczególnie wyroby z drewna oliwnego z Ziemi Świętej.
- Pomysł na otwarcie kawiarni chodził nam po głowie od bardzo dawna, każdemu z osobna. Aż w końcu w 2017 roku, sam temat wyszedł w luźnej rozmowie. Warto zaznaczyć że nie jest to typowa kawiarnia, chcemy aby każdy czuł się u nas dobrze, dlatego staramy się dawać z siebie ile możemy, każdy według własnych talentów.- opowiada o „Nadziei” Robert i dodaje, że w ofercie restauracji znajdzie się również organizacja przyjęć, chrzciny, komunie, stypy, urodziny, jubileusze. - Mamy również nadzieję na inspirujące konferencje i spotkania ze znanymi osobami - dodaje.
Trudno zamienić z nim chociażby dwa zdania bo w „Nadziei” całą majówkę panował ogromny ruch. Kawa, ciastka, zestawy obiadowe – wszystko schodziło jak świeże bułeczki. Uśmiechnięci klienci obiecywali, że wrócą. Nie brakowało ciepłych słów skierowanych do pomysłodawców tego miejsca. -Cieszymy się że takie miejsce powstało, jedzonko pyszne, miły klimat i właściciele baaardzo sympatyczni (nasi serdeczni znajomi) – mówią zgodnie Renata i Piotr, którzy zjedli w „Nadzieja Cafe&Rest” obiad. Ja osobiście zjadłam krem burle… i ten deser polecam na własną odpowiedzialność.
(ał)