Kajakiem po Dłubni. 4 sezon. Start!
Dodane przez Administrator dnia 05/05/2019 09:43:14
Wszystko zaczęło się w 2015 kiedy to Marcin Pawlik właściciel biura podróży Nowa Huta Travel, postanowił po niemal 20 letniej przerwie spróbować swoich sił na kajaku. Wybrał Dłubnię, która choć znajduje się w samym środku miasta, zaskoczyła go dzikością i okazała się niezwykle atrakcyjna.
- Wszystko aby uciec zza biurka i robić to co się lubi a jednak być blisko pracy tu w Nowej Hucie. - mówi Marcin Pawlik i dodaje, że pomysł zaskoczył wszystkich – od jego znajomych po media. Spływ rzeką Dłubnią wzbudził zainteresowanie do tego stopnia, że ludzie zaczęli dopytywać się i interesować możliwością skorzystania z takiej okazji. -Dlatego postanowiliśmy włączyć spływy kajakowe Dłubnią do naszej nowohuckiej oferty wycieczek. Rok później rozpoczęły się regularne zorganizowane spływy kajakowe Dłubnią. W kolejnym roku do kajaków dołączyliśmy rowery i powstała Mikrowyprawa Kajakowo-Rowerowa z Nowej Huty do Niepołomic. W obu przypadkach spływy są zorganizowaną imprezą a nie wynajęciem kajaka. Są prowadzący, transport, ubezpieczenie a i często grill na życzenie. – opowiada Marcin.
Kajaki to wielopokoleniowa atrakcja, dla dużego i małego, dla 3 latka z rodzicami i seniora. Jednorazowo może spływać 24 osoby. Czas spływu to ok. 2-3 godziny.
Przed nami kolejny już 4 sezon kajakowy na Dłubni a za nami ponad 1000 zadowolonych eksploratorów Nowohuckiej Amazonki z Krakowa, Polski i zagranicy. Jesteśmy przygotowani na start w maju jednak wszystko zależy od pogody! – mówią organizatorzy. Każdemu kto jeszcze nie próbował serdecznie polecamy spływ kajakowy rzeką Dłubnią. To niezwykła okazja do spędzenia czasu na wodzie, bez opuszczania Nowej Huty.
(ał)