Nowoczesny aparat USG dla Oddziału Okulistycznego – Od krakowskiej huty dla Szpitala im. Żeromskiego
Dodane przez Administrator dnia 19/04/2019 15:00:32
Krakowska huta ArcelorMittal Poland i Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej przekazała Oddziałowi Okulistycznemu w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego nowoczesny aparat USG o wartości 125 tys. zł. Sprzęt ten znacznie poprawi jakość diagnozowania i leczenia dzieci oraz dorosłych. To kolejny dar społeczności hutniczej dla szpitala w Nowej Hucie.
Aparat USG zakupiony dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland jest sprzętem najwyższej klasy, i co najważniejsze, ma szerokie zastosowanie w różnych obszarach diagnostycznych. Pozwala na wykrycie takich zmian chorobowych, których nie da się zdiagnozować przy pomocy innych typów aparatury, lub wykorzystując inne metody badania. Aparatura jest przydatna w diagnostyce zmian pourazowych, guzach przedniego odcinka, jaskry czy zmian w obrębie soczewki.
Przy użyciu nowego sprzętu będziemy mogli diagnozować liczne patologie w obrębie ciała szklistego, siatkówki oraz nerwu wzrokowego – mówi dr n. med. Małgorzata Woś, ordynator Oddziału Okulistyki w „Żeromskim”. – Przydatny jest też w monitorowaniu stanów takich jak krótkowzroczność u dzieci i młodzieży czy pęczniejąca soczewka u osób starszych – dodaje.
Krakowska huta ArcelorMittal Poland od lat wspiera Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Nowej Hucie. W ciągu ostatniej dekady przekazała na ten cel łącznie 200 000 zł. Dzięki tym funduszom zakupiono już dla Oddziału Okulistycznego laser diodowy do fotokoagulacji z lampą szczelinową oraz zamontowano system monitoringu szpitala.
Zdrowie jest bezcenne dlatego jednym z naszych celów jako firmy odpowiedzialnej społecznie jest wspieranie projektów związanych z tym obszarem. Szpital im. S. Żeromskiego był pierwszą placówką medyczną dla mieszkańców Nowej Huty i pracowników kombinatu, dlatego staramy się wspierać potrzeby tego szpitala, w którym leczą się krakowianie, a wśród nich również nasi pracownicy. Wiemy, że nowoczesny sprzęt pozwala uratować zdrowie, a niejednokrotnie życie, dlatego cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do unowocześnienia Oddziału Okulistycznego, z którego będą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci – mówi Magdalena Kuśmierz z Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.
Zakup okulistycznego USG pozwolił podnieść standard świadczeń, które szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego oferuje pacjentom.
Hutnicza fundacja od 25 lat pomaga przede wszystkim swoim podopiecznym, ale jest również w stałym kontakcie z placówkami zdrowia, m.in. ze szpitalem Żeromskiego. W tym szpitalu, który działa na terenie Nowej Huty, leczą się m.in. pracownicy ArcelorMittal Poland i spółek zależnych. Widzimy efekty jakie daje zakup nowego sprzętu, a diagnostyka jest na naprawdę wysokim poziomie – podkreśla Krzysztof Stypuła, prezes Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej.