Zachęcamy do udziału w spektaklu i wsparcia akcji – Charytatywny spektakl w NCK
Dodane przez Administrator dnia 12/04/2019 20:30:08
W najbliższą środę, 17 kwietnia o godz. 19.30 w Nowohuckim Centrum Kultury pokazany zostanie „Ostatnia wieczerza” - spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Ab Intra, na podstawie powieści Waldemara Łysiaka „Cena”.
Spektakl z którego dochód zostanie przeznaczony na wyjazdy dzieci i młodzieży z dwóch krakowskich Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych na krótkie jednodniowe zwiedzanie pobliskich stolic europejskich (Praga, Wiedeń, Budapeszt). Akcja ma na celu rozwój pasji podróżniczych, zainteresowania światem, jego atrakcjami, architekturą, historią; ma na celu pokazać i nauczyć jak miło i pożytecznie można spędzać czas.
Spektakl „Ostatnia Wieczerza” to piękne studium osobowości i moralności człowieka, to ścieranie się poglądów i charakterów. Sam Teatr Ab Intra opisuje temat tak: „Jedenastu bohaterom zebranym przy wspólnym stole przyjdzie decydować o ludzkim losie. Erudyci i prostacy, ateiści i wierzący, socjaliści i endecy odkryją co to jest ostateczność i kto się do niej posunie. Ile warte jest ludzkie życie? Czy wybrać mniejsze zło, czy umyć ręce metodą Poncjusza Piłata? A jeżeli wybierać, to co uznać za zło mniejsze? Czy wobec śmierci wszyscy są równi? Jak w czasach wojny odnaleźć sprawiedliwość? Czym różnią się sędziowie od skazanych a kaci od ofiar? Na takie pytania każdy z uczestników wieczerzy, ale też każdy z widzów”. będzie musiał sobie odpowiedzieć sam”. To spektakl, który daje do myślenia, nikogo nie pozostawiając obojętnym.
Partnerami akcji są: Fundacja Ambasada Pomocy Dzieciom, Nowohuckie Centrum Kultury, Teatr Ab Intra. Cena biletu: 20 zł.
(f)