Krakowscy i nowohuccy radni odwiedzili zmieniającą się hutę – Otwarci na lokalne społeczności
Dodane przez Administrator dnia 12/04/2019 20:28:08
W środę, 3 kwietnia radni miasta Krakowa oraz przedstawiciele rad nowohuckich dzielnic gościli w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland. Celem spotkania było zaprezentowanie działań firmy oraz najważniejszych projektów inwestycyjnych, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców Krakowa.
Podczas spotkania z Tomaszem Ślęzakiem, członkiem zarządu i dyrektorem Energii i Ochrony Środowiska radni zapoznali się z bieżącymi planami inwestycyjnymi krakowskiej huty oraz działaniami na rzecz mieszkańców Nowej Huty i Krakowa.
Radni interesowali się projektami, które pozwoliły hucie zmniejszyć oddziaływanie na środowisko i najbliższe otoczenie oraz efektami trwającej modernizacji elektrociepłowni TAMEH Polska. Zakład ten rezygnuje z węgla na rzecz gazów hutniczych. Po zakończeniu inwestycji, to z nich będzie wytwarzana energia i ciepło.
– Krakowska huta nie jest już dziś tym samym zakładem, co w latach 70. Wtedy pracowało w niej 10 taśm spiekalniczych, pięć wielkich pieców czy stalownia martenowska. Wyłączyliśmy najbardziej uciążliwe dla środowiska instalacje i przeprowadziliśmy szereg inwestycji, jak choćby modernizację jedynego wielkiego pieca nr 5. Dzięki temu od 2004 roku ograniczyliśmy m.in. emisję pyłu o 90 proc. – mówił podczas spotkania Tomasz Ślęzak.
Przedstawiciele lokalnej społeczności pozytywnie oceniali zaangażowanie społeczne krakowskiej huty oraz projekty stalowej firmy skierowane dla mieszkańców – m.in. program minigrantów „Działamy lokalnie”.
Podczas wizyty w hucie radni Rady Miasta Krakowa i nowohuckich dzielnic mieli okazję zobaczyć jedną z hal produkcyjnych ArcelorMittal Distribution Solutions.