Masz super moc – wykorzystaj ją – Dobry uczynek ratuje życie!
Dodane przez Administrator dnia 22/03/2019 18:47:26
Nie musisz być lekarzem by ratować życie – wystarczy oddać krew! Czytamy na funpagu akcji „Dobry uczynek”. Tą prawdę nowohucianie przyswoili dzięki wyjątkowemu człowiekowi jakim jest Piotr Rondunda inicjator i koordynator wydarzenia. Dzięki jego aktywności wspólnie oddaliśmy już ponad 160 litrów krwi! Już w najbliższą sobotę i niedzielę możesz dołączyć do grona ratujących życie!
Czerwony autobus pojawiający się nad Zalewem już nikogo nie dziwi. Cykliczne akcje honorowego krwiodawstwa organizowane przez Piotra Rondundę na stałe zapisały się w kalendarzu nowohuckich wydarzeń. Akcja nazwana „Dobry uczynek” organizowana jest od 3 lat. Biorą w niej udział ludzie w różnym wieku. Zdarza się, że na „bycie bohaterem” łapią się całkiem przypadkiem. Na oddanie krwi można bowiem zdecydować się spontanicznie. Po wejściu do zaparkowanego obok Grill maNHattan B.B.Q. autobusu potencjalny krwiodawca poddawany jest konsultacji lekarskiej, pozytywnie zakwalifikowany może oddać krew. Od 2015 roku w sumie na ten gest zdecydowało się aż 478 osób z czego 364 zostało pozytywnie zakwalifikowane by wspólnie oddać 161, 6 litra krwi! Nie byłoby tej akcji, ani tylu litrów życiodajnej cieczy jaką jest krew gdyby nie Partnerzy Akcji. Wśród nich Piotr Rondunda wymienia urzędy Miasta Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej, Dzielnice XVI i Dzielnicę XVIII, Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Podkreśla, że osób zaangażowanych w „Dobry uczynek” jest naprawdę dużo. To wydarzenie łączy ludzi dobrej woli.
Już w najbliższą sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) w godzinach 12 -16 czerwony autobus będzie czekał na kolejnych śmiałków pod Grill maNHattan B.B.Q. Może ktoś z Was od dawna nosi się z zamiarem by oddać krew, może ktoś pomyślał o tym właśnie teraz? Każdy z nas może w weekend dołączyć do elitarnego grona „superbohaterów” mamy moc ratowania życia, wykorzystajmy ją!
Dodatkowo przypominamy, że w sobotę 23 marca o godz. 11.00 wspólnie sprzątamy Dłubnię a w niedzielę 24 marca o 15.00 wspólnie witamy wiosnę. Zapraszamy z własną Marzanną.
(ał)