Hutnicy pomagają zwierzętom
Dodane przez Administrator dnia 15/03/2019 14:23:35
Co roku w okresie jesienno-zimowym hutnicy pomagają bezdomnym zwierzętom. W krakowskim oddziale ArcelorMittal Poland wystawiono pudła do zbierania karmy, koców i innych rzeczy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. Tej zimy do krakowskiego schroniska trafiło 5 transportów darów.
Akcja zbiórki odbyła się już po raz kolejny. W ubiegłym roku do schroniska dotarły 4 transporty z kocami i karmą dla zwierząt, zebraną przez pracowników krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland.
Zbiórka ta, nie jest jedyną formą pomocy stalowej firmy dla schroniska. Dzięki finansowej darowiźnie firmy na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, zakupiono 31 trwałych podestów. Wykorzystywane są w boksach m.in. po to by zwierzaki mogły położyć się poza budą, ale nie na betonowym podłożu.
Dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland sala chirurgiczna przyschroniskowej lecznicy wzbogaciła się o elektrokauter. To urządzenie zapewnia precyzyjne zamknięcie krwawiących naczyń w trakcie zabiegu chirurgicznego. Ma to szczególne znaczenie przy operacjach zwierząt po wypadkach.
W podziękowaniu za wsparcie dla schroniska hutnicy otrzymali tytuł Certyfikat Wielkiego Serca.