Krakowska Noc Matematyki w Wadowie
Dodane przez Administrator dnia 08/03/2019 18:49:46
„Krakowska Noc Matematyki - Królowa Nie Chce Spać” jest projektem międzyszkolnym, opartym na grach logicznych i strategicznych. Pomysłodawcą święta matematyki jest dyrektor Szkoły Podstawowej nr 78 w Wadowie, Sławomir Nosek.
W nocy z 15 na 16 marca br., w SP 78 odbędzie się IX edycja „Krakowskiej Nocy Matematyki – Królowa nie chce spać” podczas, której po raz pierwszy priorytetowym zadaniem i motywem przewodnim będzie zastosowanie matematyki w medycynie.
- Będziemy uczestniczyć w matematycznym zapisie czynności życiowych, uczyć się udzielać pierwszej pomocy i dostrzegać w tym matematykę. Zwrócimy uwagę podczas tej wyjątkowej nocy na osoby niepełnosprawne. Nasz wspólny projekt integracji poprzez zabawę nauczy nas jak pomagać osobom niepełnosprawnym. W ramach działań w obrębie swojej klasy, grupy uczestniczącej w projekcie zachęcam do zaproszenia osoby niepełnosprawnej, która chętnie opowiedziałaby o sobie, o swoim życiu i pasji – zachęca dyrektor Nosek.
- Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby, firmy i instytucje do osobistego kontaktu ze mną w sprawie swoich pomysłów i pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia. Razem wspólnie wywołajmy uśmiech na twarzach dzieci, w tę jedyną niepowtarzalną noc w Krakowie. Razem stwórzmy u najmłodszych pasję do działania, bycia dla innych i pragnienie rywalizacji na zasadach fair play. Razem stwórzmy dla nich moc atrakcji, stwórzmy świat dziecinnej beztroski i młodzieńczego szaleństwa. Ucząc przez zabawę budujmy dla nich płaszczyznę tolerancji, integracji, wzajemnego szacunku i przyjaźni. Zapraszam do działania – dodaje pomysłodawca tego wyjątkowego w naszym mieście święta matematyki.
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie projektu:
https://web.facebook.com/Noc-Matematyki-404742669604256/
(f)