9 DNI (DLA) KOBIET
Dodane przez Administrator dnia 03/03/2019 14:21:25
Pocieszycielki i opiekunki najmłodszych lat, przewodniczki po labiryntach emocji i niestrudzone mediatorki, obiekty westchnień i muzy artystów, wiecznie niedocenione strażniczki ładu, porządku i pełnych żołądków, przebojowe businesswoman i artystki dnia codziennego, skarbnice dobrych rad, i najwspanialsze babcie pod słońcem – wszystkie róże w ogrodzie tego świata – kobiety. Jak co roku z nastaniem marca przychodzi czas, gdy w pełni zasłużenie stawia się je na piedestale. Choć Międzynarodowy Dzień Kobiet przypada w dniu 8 marca, w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta świętowanie trwa znacznie dłużej. Zapraszamy na aż 9 Dni (dla) Kobiet.
Zaczynamy 1 marca o godz. 18.00 w starym, dobrym stylu, oldschoolowo - jak to się obecnie mówi. Goździki i rajstopy, w tle muzyka, a na stołach ceratka – tak będzie wyglądał Dzień Kobiet w stylu PRL, który organizują niestrudzone animatorki kultury z Klubu Aneks (ul. A. Mycielskiego 11) dla uczestniczek zajęć klubowych oraz mieszkanek Łuczanowic i sąsiednich osiedli. Zabrać w tym dniu do Klubu koleżankę, przyjaciółkę, mamę lub siostrę to nie pytanie – to bezwzględnie konieczność.
2 marca o godz. 19.30 swoje podwoje dla kobiet otwiera Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). W programie imprezy przyspieszony kurs tańca, wspólne pląsy oraz zabawy, a na stołach – dla zachowania niezbędnej równowagi – słodkości.
O wyśmienity nastrój uczestniczek imprezy Jestem kobietą, która rozpocznie się 4 marca o godz. 18.00 w Klubie Jedność (ul. Drożyska 3c) zadba stały bywalec najzacniejszych nowohuckich klubów kultury i ulubieniec wszystkich mieszkanek najmłodszej dzielnicy miasta – kulturalny, przystojny i „sympatyczny oczywiście niewątpliwie” Radosław Omieciński - gwarant ekscytujących zabaw i konkursów oraz wspólnego śpiewania. Podczas imprezy nie zabraknie okazji do rozmów i - oczywiście nieszkodliwych - sąsiedzkich ploteczek przy kawce oraz ciastku.
Panie poczują się wyjątkowo także podczas imprezy w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26). Imprezy, która - przynajmniej na pierwszy rzut oka – z obchodami Dnia Kobiet ma niewiele wspólnego. Pretekstem do wyruszenia 7 marca o godz. 16.00 w pełną dobrych emocji podróż po różnych stylach i latach muzycznych podczas wydarzenia Cała sala śpiewa z nami jest 70-lecie Nowej Huty. Organizatorki zapewniają jednak, że oprócz przypomnienia utworów Maryli Rodowicz, Jerzego Połomskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Czesława Niemena i innych artystów, szykują dla przybyłych kobiet niespodziankę. Bezpłatne wejściówki na imprezę odbierać można w Klubie Mirage od 28 lutego.
Nieco przewrotnie do tematu obchodów podchodzi Klub Dukat (ul. Styczna 1), który w dobie równouprawnienia postanowił zorganizować Dzień Kobiet i Mężczyzn i zaprosić z tej okazji na występ Klubowej Grupy Poetica z programem artystycznym o tytule całkowicie pozbawionym akcentu równościowego: Ach, te baby! Zabawne, zaprawione autoironią, ale i poważniejszą refleksją przedstawienie przypadnie do gustu zebranym w Klubie Dukat mieszkankom planety Wenus i mieszkańcom planety Mars, którzy nie do końca przypadkiem spotkali się na planecie Ziemia w okolicach Grębałowa. Uwaga - w programie przewidziano niespodziankę, przygotowaną przez najznamienitszych Marsjan z Towarzystwa Przyjaciół Grębałowa. Impreza rozpocznie się 8 marca o godz. 18.30.
Obchody Dnia Kobiet w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta 9 marca kończą: Klub 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1) i Klub Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29). Pierwszy zaprasza o godz. 16.00 na minisesję fotograficzną dla Mam, by nikomu - nawet sobie - nie pozwalały zapominać, że Dzień Kobiet to ich święto. Piękno kobiecości i macierzyństwa, profesjonalnie oświetlone i uchwycone w kadrze, stanowić będzie niezwykłą pamiątkę dla każdej z Pań. Warto zatem, by uczestniczki przygotowały na tę okazję wyjątkową stylizację. Klamrą spinającą świętowanie będzie wieczorne (początek o godz. 18.00) spotkanie mieszkanek Branic i okolic w Klubie Herkules. (f)