Biegi w Nowej Hucie coraz popularniejsze
Dodane przez Administrator dnia 15/02/2019 08:40:50
W Przylasku Rusieckim, pierwsze w tym roku zawody w ramach nowohuckiego cyklu NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH, otworzą trzeci sezon biegowych zmagań
NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH to cykl biegów crossowych w czasie 4. pór roku w 4. wyjątkowych miejscach Nowej Huty. Biegi odbywają się na dystansach około 5 i około 10 km. Zawodnik, który przebiegnie 4 biegi dłuższego dystansu w roku, pokonuje łącznie dystans maratonu. Cykl biegów po największej i najbardziej zielonej dzielnicy Krakowa, organizowany jest trzeci rok z rzędu i z każdą kolejną edycją gromadzi coraz więcej zawodników. W tym roku, poza tradycyjnym dystansem 10 km imprezę wzbogaci trasa o długości 5 km. Przygotowano też klasyfikację drużynową pod marką Biegowych Derbów Krakowa. Organizatorzy pomyśleli też o coraz liczniejszej grupie obcojęzycznych pracowników krakowskich firm. Jako zachęta do poznawania Nowej Huty, prowadzona będzie klafyfikacja w LIDZE EKSPATÓW (ekspat – wybitny specjalista, który opuścił ojczyznę, aby pracować w Polsce). Uruchomiono również anglojęzyczną wersję witryny internetowej zawodów.
W każdym wydarzeniu w ramach cyklu, na zawodników na mecie czeka medal w kształcie jednego z nowohuckich osiedli. Wszystkie medale w ramach cyklu utworzą kolorową mapę Nowej Huty.
Trasy biegów NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH – ZIMA zostały wytyczone w okolicy zbiornika wodnego nr 1 w Przylasku Rusieckim. Dominuje utwardzona, żwirowa nawierzchnia. Część odcinków to drogi polne. Zawodnicy będą musieli pokonać stosunkowo niewielkie podbiegi i zbiegi.
„W czasie naszych zawodów, biegacze poznają siebie nawzajem, poznają Nową Hutę, jej potencjał treningowy i urok terenów zielonych. Jest życzliwie, przyjaźnie - stawiamy na integrację nad rywalizacją. Chcemy, żeby każdy czuł się na mecie wyjątkowo.” – mówi Paweł Derlatka, kierownik i główny pomysłodawca zawodów.
Jak zwykle Nowa Huta będzie smakowała zdrowymi i bezmięsnymi przekąskami w punkcie odżywczym, a po biegu – wegańskim ciepłym posiłkiem i herbatą z sokiem.
„W zawodach NOWA HUTA W CZTERECH SMAKACH uczestniczy coraz więcej biegaczy wrażliwych na kwestie zwierzaków, które nie mają szczęścia do ludzi. Wszystkich ich zachęcamy do uczestnictwa w akcji Człowiek zwierzakowi bratem – zbiórce rzeczy dla bezdomnych psiaków. Jedzenia, koce, akcesoria i legowiska zebrane w Biurze zawodów trafią do bezdomnych zwierzaków pozostających pod opieką zaprzyjaźnionych z naszą Fundacji – mówi Magdalena Zyguła, Prezes Zarządu Fundacji 4 Alternatywy, Organizatora zawodów.
„Druga zbiórka prowadzona przez Fundację 4 Alternatywy dotyczy odzieży sportowej dla pacjentów pobliskiego Ośrodka MONAR w Krakowie. Niepotrzebne, ale będące w dobrym stanie buty biegowe, koszulki, bluzy sportowych i inne akcesoria przekazane przez zawodników trafią do osób, które przez sport odnajdują swoją drogę w walce z uzależnieniami.” – dodaje.
„Nowa Huta w czterech smakach to ciepła, bezpośrednia atmosfera, wielkie zaangażowanie wolontariuszy, uśmiechy zawodników przekraczających linię mety. Serdecznie zapraszamy na bieg Nowa Huta w czterech smakach – ZIMA już 23 lutego 2019!”– podsumowuje Paweł Derlatka.
fot. Wu-eska NH
(ał)

Dane kontaktowe:

Fundacja 4 Alternatywy
www.facebook.pl/Fundacja4Alternatywy
www.ultratrailmalopolska.pl
tel. 600 053 939