Kocham Nową Hutę - 10 000 kalendarzy dla Nowohucian
Dodane przez Administrator dnia 08/02/2019 20:00:54
Akcja „Kocham Nową Hutę - 10 000 kalendarzy dla Nowohucian” organizowana przez Fundację Promocji Nowej Huty odbędzie się już po raz piąty. Przedsięwzięcie to, ma na celu poprawę wizerunku dzielnicy, integrację społeczności lokalnej oraz wzmocnienie aktywności i zaangażowania mieszkańców. Jest radosnym wydarzeniem podczas którego Nowohucianie otrzymują „praktyczną” Walentynkę w postaci pięknego kalendarza.
Akcja podczas czterech edycji cieszyła się dużym zaangażowaniem społeczności lokalnej oraz mediów. W Nowej Hucie stała się już pewnego rodzaju tradycją. Charakter tego przedsięwzięcia sprawia, że Walentynki nabierają zupełnie nowego znaczenia oraz wymiaru. Dla Nowohucian nie są już tylko świętem zakochanych, ale celebracją miłości do swojej małej ojczyzny.
14 lutego 2019 roku na al. Róż, czyli w samym sercu Nowej Huty, odbędzie się premiera kalendarza „Kocham Nową Hutę”. Podczas akcji nowohucianie otrzymają bezpłatny kalendarz oraz magnesy zaprojektowane specjalnie na tę okazję. Uczestnicy spotkania będą mieli także okazję oddania krwi w specjalnym Krwiobusie, czym przyczynią się do ratowania życia ludziom w szpitalach.
Kalendarze rozdawane będą w ciągu całego dnia w kluczowych lokalizacjach dzielnicy, później będą dostępne w punktach partnerów naszej akcji, np. w kawiarniach, sklepach, punktach usługowych.
Kalendarz ma formę plakatu w formacie A2. Jego główną część zajmuje atrakcyjna fotografia przedstawiająca dzielnicę w sposób pozytywny. Poniżej znajduje się kalendarium zawierające 13 miesięcy (od lutego 2019 do lutego 2020), oraz informacja o sponsorach i partnerach akcji. W 5 edycji akcji „Kocham Nową Hutę” kalendarz ukaże się w dwóch wersjach.
Zdjęcie do drugiej wersji kalendarza wyłonione zostało w konkursie ogłoszonym początkiem listopada 2018 r. Nowohucianie mieli tym samym możliwość czynnego udziału w tworzeniu kalendarza.

HARMONOGRAM AKCJI:

12:00-14:00
Premiera kalendarza na al. Róż oraz kolportaż kalendarzy na Placu Centralnym, skrzyżowaniu ul. Struga i al. Solidarności, w okolicy Placu Bieńczyckiego, ronda Generała Maczka.

13:30-15:00 i 21:00-22:00
Kolportaż kalendarzy między budynkami „S” i „Z” Centrum Administracyjnego.

17:00-19:00
Wernisaż wystawy „Kocham [fotografować] Nową Hutę” oraz spotkanie nowohucian w nowej siedzibie Fundacji Promocji Nowej Huty, na os. Centrum D 6 lok. usługowy 8.
(ał)