W Teatrze Ludowym – Jasełka „Wesołych Ósemek”
Dodane przez Administrator dnia 18/01/2019 20:38:51
Ten wyjątkowy jakim jest okres Świąt Bożego Narodzenia nieodłącznie wiąże się z jasełkami. W naszym przedszkolu – małej rodzinie jaką tworzymy my pracownicy, dzieci i rodzice od wielu lat kultywujemy tradycję jasełkową na deskach Teatru Ludowego.
8 stycznia 2019 wszystkie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 88 w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Jezusa oprawioną kolędami, pastorałkami i tańcami. W przedstawieniu wystąpili także rodzice. Mali i ci trochę starsi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wcielili się w role i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Wszyscy widzowie obecni w teatrze poddali się nastrojowi chwili. Wielu gości, zwłaszcza kochane babcie i dziadkowie śpiewając wspólnie z małymi aktorami popularne kolędy miało łzy w oczach.
Uroczystość uwieńczyli swoją obecnością szanowni goście: ksiądz proboszcz o. Wincenty Zakrzewski OCist, Rafał Brzeziński – przewodniczący Komisji Edukacji Dzielnicy XVIII, Łukasz Zarodkiewicz – członek Rady Dzielnicy XVIII oraz Barbara Wikiera – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 37 w Krakowie.
Naszym ukochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich zbliżającego się święta dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały piosenkę, a uwieńczeniem całego występu był taniec - niespodzianka wykonany przez chłopców z najstarszej grupy.
Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali noworocznych życzeń dyrektor – Doroty Urbanik oraz księdza proboszcza Wincentego Zakrzewskiego. A po występach przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Anna Podolak
Małgorzata Szopa


Fot. B. Krawczyk